کد خبر:243767
پ
سهام عدالت
معاون اقتصادی اداره امور دارایی استان تهران:

امکان ثبت‌نام غیرحضوری سهامداران سهام عدالت در سجام

معاون اقتصادی اداره امور دارایی استان تهران از امکان ثبت‌نام غیرحضوری سهامداران سهام عدالت در سجام، خبر داد.

معاون اقتصادی اداره امور دارایی استان تهران از امکان ثبت‌نام غیرحضوری سهامداران سهام عدالت در سجام، خبر داد.

 

*** امکان ثبت‌نام غیرحضوری سهام عدالت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، واقف بهروزی پیرامون ثبت‌نام غیرحضوری سهام عدالت، اظهار داشت:

وجود گروه‌های مختلف در ترکیب جمعیت ۴۹ میلیون نفری سهامداران سهام عدا‌لت اعم از روستاییان، عشایر، بازنشستگان و کارگران فصلی، با الزام در مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و احراز هویت با مشکل مواجه بودند اما اکنون شرایطی ایجاد شده که با در اختیار داشتن دسترسی به تلفن همراه هوشمند، بدون مراجعه به این دفاتر، ثبت‌نام در سجام امکان‌پذیر است.

هزینه ثبت‌نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) که جهت فراهم آوردن مقدمات کار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اخذ می شود صرفا ۱۰ هزار تومان می‌باشد.

 

*** انتخاب روش مدیریت سهام عد‌الت توسط سهامداران

 

وی درخصوص مدیریت سهامداران سهام عدالت، تصریح کرد:

در فراخوان صورت گرفته در اوایل سال جاری برای انتخاب روش مدیریت سهام عدالت توسط سهامداران، ۳۹ درصد از سهامداران روش مستقیم و ۶۱ درصد یعنی بیش از ۳۰ میلیون نفر، روش غیر مستقیم یا روش پیش‌فرض که در سامانه تعریف شده بود را جهت مدیریت سهام خود انتخاب نموده‌اند.

سهامداران سهام عدالت که روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیدند جهت بهره‌مندی از مزایای این سهام از جمله دریافت سود سهام، شرکت در انتخابات و مجامع عمومی، اعمال رای در انتخاب هیئت‌ مدیره می‌بایست ضمن ثبت‌نام در سامانه سجام، فرآیند احراز هویت خود را تکمیل نمایند.

 

*** مهلت ثبت نام سهامداران سهام عدالت

 

بهروزی در خصوص مهلت ثبت نام سهامداران سهام عدالت نیز گفت:

با توجه به محدودیت زمانی تعیین شده در بورسی شدن شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی تا دهه مبارک فجر سال جاری، لازم است سهامداران در روزهای آینده جهت ثبت‌نام در سامانه مذکور اقدام نمایند.

 

وی با اشاره به اینکه شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران، بزرگترین شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عد‌الت در کشور می باشد، بیان کرد:

از مجموع ۴۹ میلیون نفر سهامدار سهام عدالت در کل کشور، حدود ۱۲ درصد با قریب به ۶ میلیون نفر مربوط به استان تهران بوده که حدود ۷۵۰ هزار سهامدار استان البرز نیز در ترکیب آن می‌باشد و در آینده نزدیک تفکیک خواهد شد از این میزان حدود ۵۷ درصد یعنی بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از سهامداران، روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند که سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران هستند.

 

*** شرایط بورسی شدن شرکت‌ها

 

معاون اقتصادی اداره امور دارایی استان تهران در پایان پیرامون شرایط بورسی شدن شرکت‌ها، اظهار داشت:

با توجه به قانون تجارت و شرایط بورسی شدن شرکت‌ها، الزاما باید ۵۰ درصد سهامداران در مجمع حضور و اعمال رأی کنند و در صورتی که تا زمان مورد نظر، ثبت‌ نام سهامداران در سامانه سجام به حد نصاب نرسیده باشد، برگزاری مجمع با مشکل مواجه شده و به تجدید جلسه مجمع خواهد انجامید.

افراد صاحب صلاحیت فنی و حرفه‌ای که دانش لازم را داشته باشند و بتوانند امتیاز دستورالعمل تایید صلاحیت حرفه‌ای مدیران نهادهای مالی را کسب نمایند، می‌توانند در انتخابات هیئت‌ مدیره کاندیدا شده و خود را در معرض رأی سهامداران قرار دهند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول