کد خبر:243720
پ
محسن صادقی
مدیرکل دفتر بهره‌وری حمل و نقل وزارت راه:

اختصاص ۲۸۶۰ میلیارد تومان وام کرونایی به حمل و نقل برون‌شهری

مدیرکل دفتر بهره‌وری حمل و نقل وزارت راه از اختصاص ۲۸۶۰ میلیارد تومان وام کرونایی به حمل‌ونقل برون‌شهری خبر داد.

مدیرکل دفتر بهره‌وری حمل و نقل وزارت راه از اختصاص ۲۸۶۰ میلیارد تومان وام کرونایی به حمل و نقل برون‌شهری خبر داد.

 

* پرداخت تسهیلات به حمل‌ و نقل برون‌شهری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن صادقی پیرامون پرداخت تسهیلات به حمل‌ و نقل برون‌شهری، اظهار داشت:

تا بیست و سوم آذرماه با پرداخت نزدیک به ۶۰ درصد از تسهیلات حمایتی دولت به شرکت‌های حمل‌ و نقل برون‌شهری آسیب‌دیده از کرونا، میزان تسهیلات پرداختی به فعالان این بخش به رقم دو هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان رسیده است.

از مجموع چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات درخواستی بخش حمل ‌و نقل برون شهری، تاکنون دو هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان به متقاضیان در بخش حمل ‌و نقل جاده‌ای و هوایی ریلی و دریایی پرداخت شده است.

 

*** آسیب حوزه حمل و نقل از کرونا

 

وی با بیان اینکه دولت در دو بخش به حمل ‌و نقل عمومی برون‌شهری تسهیلات پرداخت کرده است، گفت:

بخش نخست به ‌طور ویژه حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی است که آسیب بسیار شدیدی از شیوع کرونا دیده و بخش دیگر، حمل‌ و نقل عمومی برون‌شهری است که با آسیب‌های قابل توجهی روبرو شده است.

در مجموع نزدیک به ۲۱۸ هزار پرونده از سوی شرکت‌های حمل‌ و نقلی برای دریافت این وام تشکیل شده که از این رقم، حدود ۱۵۱ هزار پرونده به ارزش دو هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان به پرداخت رسیده و باقی پرونده‌ها نیز در فرایند پرداخت قرار دارد.

 

*** آخرین وضعیت تسهیلات شرکت‌های حمل ‌و نقل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر بهره‌وری حمل و نقل وزارت راه در پایان پیرامون آخرین وضعیت تسهیلات ویژه شرکت‌های بزرگ حمل ‌و نقل هوایی و ریلی، بیان کرد:

تاکنون در بخش هوایی از مجموع ۲۹ پرونده که درخواست بیش از دو هزار و ۵۵۳ میلیارد تومان تسهیلات داشته‌اند، پرونده ۱۰ شرکت به ارزش بیش از یک ‌هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

در حوزه ریلی نیز از مجموع ۶۰ پرونده متقاضیان با ارزش تقریبی ۸۷۵ میلیارد تومان، تسهیلات ۱۶ شرکت پرداخت شده که ارزش تسهیلات پرداختی به آن‌ها نیز حدود ۱۶۰ میلیارد تومان است.

از مجموع درخواست‌های ثبت‌شده در سامانه کارا برای اخذ تسهیلات حمایتی کرونا در بخش حمل و نقل که معادل حدود ۲۷۵ هزار نفر شاغل است، تسهیلات ۱۷۵ هزار شاغل پرداخت شده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول