کد خبر:243455
پ
قیمت-طلا-و-سکه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

کاهش ۴۵۰ هزار تومانی قیمت سکه/ انس جهانی طلا ثابت ماند

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در ۲۳ آذرماه با ۴۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به ۲۲ آذرماه به بهای ۱۲ میلیون تومان معامله شد.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در ۲۳ آذرماه با ۴۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به ۲۲ آذرماه به بهای ۱۲ میلیون تومان معامله شد.

 

*** قیمت سکه و طلا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ساعت ۱۳ و ۵۰ دقیقه ۲۳آذرماه، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۱۲ میلیون تومان رسید، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به قیمت ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزارتومان معامله شد.
همچنین قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، ربع سکه به چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان مبادله شد.
علاوه بر این، در بازار طلا نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۲۵ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای چهار میلیون و ۸۷۵ هزار تومان فروخته شد.
انس جهانی طلا نیز امروز با ثبات نسبت به آخرین ساعات کاری روز گذشته به قیمت یک‌هزار و ۸۴۰ دلار رسید.

 

*** تاثیر واکسن کرونا بر قیمت طلا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دو هفته گذشته قیمت سکه و طلا متأثر از بازار ارز روند کاهشی داشت و نوسان ارزی و سیر نزولی قیمت ارز روی بازار طلا نیز تأثیر گذاشت.

از سوی دیگر کاهش نرخ اونس جهانی طلا نیز باعث افت قیمت طلا وسکه شده است، به نظر کارشناسان احتمال افت بیشتر اونس جهانی طلا در هفته‌های آینده وجود دارد.

آغاز توزیع واکسن کرونا و بهبود شرایط اقتصادی در ماه‌های آینده، میزان استقبال از طلا به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری را کاهش خواهد داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول