کد خبر:243505
پ
زنگنه
وزیر نفت:

هزینه‌ها در لایحه بودجه متناسب با درآمدهای نفتی است

وزیر نفت از تعیین هزینه‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰ متناسب با میزان تحقق درآمدهای نفتی خبر داد.

وزیر نفت از تعیین هزینه‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰ متناسب با میزان تحقق درآمدهای نفتی خبر داد.

 

*** تعیین هزینه‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بیژن زنگنه در واکنش به انتقادات نسبت به تعیین سقف ۲.۳ میلیون بشکه نفت در روز در لایحه بودجه ۱۴۰۰، با توجه به مشکلات حوزه صادرات و تحریم‌ها و میزان فروش در سال جاری، اظهار کرد:

انتقاد نمایندگان نسبت به میزان تعیین شده نیست بلکه آن‌ها نگران این موضوع هستند که در صورت برداشته نشدن تحریم‌ها دولت چه اقدامی می‌خواهد انجام دهد.

در صورت برطرف نشدن تحریم‌ها به روند عادی کار خود طبق گذشته ادامه می‌دهیم، البته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده که اگر میزان فروش ۲.۳ میلیون بشکه نفت در روز تحقق پیدا نکرد، چه کاری انجام دهیم. من در جلسه کمیسیون برنامه، بودجه محاسبات مجلس حضور یافته و به سوالات نمایندگان در این مورد پاسخ و مبنای تعیین رقم ۲ میلیون و سیصد هزار بشکه نفت در روز را تشریح و اعلام کردم، چه پیش نیازهایی وجود دارد و کل تولید و میزان مصرف داخلی و صادرات چقدر است.

 

وزیر نفت در ادامه، تاکید کرد:

هزینه‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰ نسبت به میزان تحقق درآمدهای نفتی تعیین شده است.

 

وی درباره اینکه چرا رئیس جمهور با وجود مخالفت مجلس شورای اسلامی با تصمیم آقای روحانی برای فروش نفت در داخل به مردم، این موضوع را در لایحه بودجه ۱۴۰۰ قرار داده است، گفت:

رئیس جمهور بحث فروش نفت به مردم در داخل کشور را از طریق لایحه بودجه به مجلس ارائه کرده است تا در صورت تصویب بتواند اجازه فروش آن را داشته باشد و میزان آن هم براساس همان ۲.۳ میلیون بشکه نفت تعیین شده است.

 

*** بحث بررسی بودجه در مجلس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر نفت در پایان با اشاره به مخالفت قبلی مجلس با تصویب این موضوع در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، اظهار کرد:

مجلس شورای اسلامی حق تصمیم‌گیری را دارد، ما هم با نمایندگان صحبت و تعامل می‌کنیم، بحث بررسی بودجه در مجلس شورای اسلامی کار یک یا دو روز نیست و ما تلاش می‌کنیم تا درباره این مسائل به یک نگاه واحد برسیم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول