کد خبر:243592
پ
هیئت دولت
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

موافقت دولت با افزایش ۱۵ درصدی تعرفه آب تحویلی و برداشتی

دولت با پیشنهاد وزارت نیرو مبنی بر افزایش ۱۵ درصدی تعرفه آب تحویلی و یا برداشتی برای موارد خاص از ابتدای سال ۱۳۹۹ موافقت کرد.

دولت با پیشنهاد وزارت نیرو مبنی بر افزایش ۱۵ درصدی تعرفه آب تحویلی و یا برداشتی برای موارد خاص از ابتدای سال ۱۳۹۹ موافقت کرد.

 

*** جلسه هیئت دولت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جلسه ۲۳ آذرماه هیئت دولت به ریاست رییس جمهوری و با رعایت مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر ممنوعیت تجمع بیش از ۲۰ نفر در وضعیت نارنجی، به دو صورت حضوری و مجازی برگزار شد.

در این جلسه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی از جمله افزایش تعرفه آب تحویلی و برداشتی بررسی و به تصویب هیئت وزیران رسید.

 

*** برنامه جایگزینی شناورهای سنتی تجاری

 

هیئت وزیران برنامه جایگزینی شناورهای سنتی تجاری با ظرفیت کمتر از ۵۰ تن (لنج تجاری) را با هدف حذف ابزار قاچاق کالا از دریا، انتقال فعالیت‌های غیررسمی به رسمی و تجاری، رونق فعالیت‌های کشتی‌سازی داخلی و خدمات تعمیر و نگهداری آن‌ها و نیز افزایش ایمنی دریایی، به تصویب رساند.

برنامه یادشده ناظر بر محورهایی نظیر ایجاد نظام انگیزشی در الگوی جایگزینی شناورهای سنتی به شناورهای فلزی، الگوهای تأمین مالی مربوط به طرح یادشده، امحاء شناورهای جایگزین شونده و تأمین بیمه بیکاری برای دریانوردانی که در نتیجه اجرای این طرح شغل خود را از دست می‌دهند، می‌باشد.

 

*** اصلاح اساسنامه صندوق کارآفرینی امید

 

هیئت وزیران به منظور تأمین نظر شورای نگهبان، اساسنامه صندوق کارآفرینی امید را مورد بازنگری قرار داد.

بر اساس این اصلاحیه، صندوق کارآفرینی امید، مؤسسه‌ای مالی است که به عنوان مؤسسه عمومی غیردولتی و دارای شخصیت حقوقی و استقلال اداری و مالی اداره می‌شود.

همچنین کمک‌های دولت، دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، مؤسسات اعتباری و بیمه‌ها، اقساط دریافتی تسهیلات و وام‌های اعطایی، تسهیلات قرض الحسنه بانکی، کمک‌ها و هدایای نقدی و غیرنقدی و تسهیلات اعطایی اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و بین المللی، درآمدهای ناشی از فعالیت‌های صندوق، فروش اموال، منابع وقفی و نذورات و… به عنوان منابع مالی این صندوق به شمار می‌روند.

 

*** تجهیز منابع مالی کشور جهت فعالیت‌های اعتباری

 

علاوه بر این، موضوع فعالیت و حدود عملیات صندوق موارد متعددی چون تجهیز منابع مالی جهت فعالیت‌های اعتباری، اعطای تسهیلات، ارائه خدمات الکترونیکی و کمک مالی با اولویت مناطق روستایی و محروم، اعطای تسهیلات به منظور حمایت از زنجیره‌های تولید، خوشه‌های کسب و کار، پشتیبانان مشاغل خانگی و خویش فرمایی، طرح‌های کارآفرینی و کسب و کارهای خرد، اعطای تسهیلات برای اشتغال، ازدواج، مسکن و نیازهای ضروری با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و گروه‌های اجتماعی کم درآمد و… را شامل می‌شود.

علاوه بر این هیئت وزیران با توجه به مصوبه هیئت امنای این صندوق، با افزایش سرمایه آن به مبلغ ۲۳ هزار و ۶۱۹ میلیارد و ۸۲۱ میلیون و ۴۶۰ هزار و ۲۷۹ ریال موافقت کرد.

 

*** بررسی و تصویب لوایح سازمان بین‌المللی کار

 

دولت در ادامه پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص هفت لایحه در مورد اساسنامه و مقاوله نامه‌های سازمان بین‌المللی را به تصویب رساند تا در سیر مراحل و تشریفات قانونی قرار گیرد.

 

*** بازبینی مصوبه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی

 

هیئت وزیران به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی، تصویب نامه موضوع اصلاح آیین‌نامه اجرایی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی را مورد بازبینی قرار داد.

به موجب این اصلاحیه، تخصیص اعتبارات مربوط به برنامه جامع ارتقای سلامت و ایمنی غذایی به دستگاه‌های ذیربط توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با رعایت ترتیبات مقرر در ماده (۳۰) قانون برنامه و بودجه کشور پس از دریافت گزارش پیشرفت اقدامات برای اجرای مصوبات مربوط انجام خواهد شد.

 

*** موافقت دولت با افزایش تعرفه آب تحویلی و برداشتی موارد خاص

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دولت با پیشنهاد وزارت نیرو مبنی بر افزایش ۱۵ درصدی تعرفه آب تحویلی و یا برداشتی برای موارد خاص (کشتی‌ها، شناورها، تانکرهای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و واحدهای مستقر در آن‌ها و…) از ابتدای سال ۱۳۹۹ موافقت کرد.

هیئت وزیران این تصمیم را با توجه به افزایش تورم سالانه و به تبع آن افزایش هزینه‌های شرکت‌های عرضه کننده خدمات، اتخاذ کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول