کد خبر:243297
پ
۱۳۹۶۰۲۲۳۱۱۲۵۴۹۹۵۹۱۰۸۲۹۹۶۴
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

قول وزیر نفت به نمایندگان مجلس/ افزایش تولید روزانه نفت و میعانات گازی به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از قول وزیر نفت مبنی بر افزایش تولید روزانه نفت و میعانات گازی به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه خبر داد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از قول وزیر نفت مبنی بر افزایش تولید روزانه نفت و میعانات گازی به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه خبر داد.

 

*** تولید نفت و میعانات گازی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جعفر قادری با اشاره به نشست روز ۲۲ آذرماه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی که با حضور وزیر نفت برگزار شد، اظهار کرد:

در این نشست وزیر نفت گزارشی از میزان فروش و صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی به نمایندگان ارائه کرد.

وزیر نفت در این نشست اعلام کرد که مجموع تولید نفت و میعانات گازی ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز است که در بودجه سال آینده حدود ۲ میلیون و دویست هزار بشکه برای مصرف داخلی و ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نیز برای صادرات پیش‌بینی شده است.

 

وی در ادامه تصریح کرد:

وزیر نفت در این نشست ضمن اشاره به مقادیر پیش‌بینی شده برای تولید نفت، تاکید کرد که با این حجم از صادرات حدود ۲۵ درصد بودجه سال ۱۴۰۰ تامین می‌شود، البته این در صورتی است که نرخ تسعیر ارز دولت برای تامین کالاهای اساسی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان و نرخ تسعیر ارز برای شرکت‌های دولتی ۱۷ هزار تومان باشد.

 

*** ارقام نفتی بودجه ۱۴۰۰ با در نظر گرفتن رفع تحریم‌ها تنظیم شده‌اند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان با اشاره به نشست بررسی بودجه ۱۴۰۰، اظهار کرد:

وزیر نفت در پاسخ به پرسش نمایندگان درباره اینکه آیا پیش‌بینی صادرات نفتی در سال آینده خوشبینانه در نظر گرفته نشده است، گفت که ما به شرط رفع تحریم‌ها این عدد را در نظر گرفته‌ایم و اگر شرایط بهتر شود این عدد محقق می‌شود و در غیر این صورت اوراق مشارکت خواهیم فروخت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول