کد خبر:243524
پ
بزرگراه یادگار امام
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

طرح ادامه بزرگراه یادگار از خیابان هرمزان منتفی شد

طرح ادامه بزرگراه یادگار امام در بخش جنوبی از خیابان هرمزان در منطقه ۹ تغییر پیدا کرد و تصمیم گرفته شد که ادامه بزرگراه یادگار به سمت آیت الله سعیدی برود و از زیر پادگان جی عبور و از میدان فتح خارج ‌شود.

طرح ادامه بزرگراه یادگار امام در بخش جنوبی از خیابان هرمزان در منطقه ۹ تغییر پیدا کرد و تصمیم گرفته شد که ادامه بزرگراه یادگار به سمت آیت الله سعیدی برود و از زیر پادگان جی عبور و از میدان فتح خارج ‌شود.

 

*** طرح ادامه بزرگراه یادگار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید مصطفی موسوی، درباره بحث ادامه بخش جنوبی بزرگراه یادگار امام(ره) در این منطقه، اظهار کرد:

در ابتدا طرح هبه این صورت بود که باید تعداد زیادی از ساختمان‌ها تخریب می‌شد و ادامه بزرگراه از خیابان هرمزان ادامه پیدا می‌کرد که البته به جای مناسبی نیز متصلت نمی‌شد.

 

شهردار منطقه ۹ در ادامه، افزود:

بر همین اساس این طرح تغییر پیدا کرد و تصمیم گرفته شد که ادامه بزرگراه یادگار امام به سمت آیت الله سعیدی برود و از زیر پادگان جی عبور و از میدان فتح خارج ‌شود، به گفته شهردار منطقه ۹، خیابان هرمزان تعریض می‌شود اما دیگر ادامه بزرگراه یادگار امام نخواهد بود.

 

*** عملیاتی شدن طراحی‌های اولیه 

 

چندی پیش شهردار منطقه ۱۰ درباره ادامه شاخه جنوب شرقی بزرگراه یادگار امام از خیابان رنجبر، گفته بود:

با مذاکراتی که با معاونت‌های فنی و عمرانی و شهرسازی انجام گرفت، قرار شد که موضوع توسط سازمان مشاور بررسی شود تا ادامه بزرگراه به صورت لاین ۷۶ یا ۳۵ متری گذر انجام شود.

 

رباطی در ادامه، افزود:

طراحی‌های اولیه این موضوع در حال انجام است و امیدواریم هرچه سریعتر تکلیف این مساله روشن شود.

 

***بزرگراه یادگار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بزرگراه یادگار امام اصلی‌ترین شریان شمالی – جنوبی و شرقی – غربی در محدوده شمال غرب و غرب تهران است.

این بزرگراه که طولی معادل ۱۶٫۲ کیلومتر دارد از خیابان سئول در شمال تهران آغاز و به خیابان هرمزان در غرب تهران ختم می‌شود.

حدود ۶ کیلومتر از این بزرگراه که در شمال تهران قرار دارد و از خیابان سئول آغاز و تا دره فرحزاد ادامه می‌یابد در جهت شرقی – غربی و بقیه ۱۰ کیلومتر باقی مانده آن شمالی – جنوبی است.

این بزرگراه از محله‌های اوین، سعادت آباد، فرحزاد، شهرک غرب، شهرک ژاندارمری، آریاشهر، خیابان ستارخان، طرشت، خیابان زنجان شمالی و جنوبی، خیابان آزادی، هاشمی، دامپزشکی و طوس عبور می‌کند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول