کد خبر:243283
پ
کمبودی در عرضه ماهی شب یلدا نداریم
مدیرعامل اتحادیه تکثیر و پرورش آبزیان:

شب یلدا کمبودی در عرضه ماهی نداریم/ حباب ۵۰ درصدی قیمت ماهی در بازار

مدیرعامل اتحادیه تکثیر و پرورش آبزیان با اشاره به وجود حباب ۵۰ درصدی قیمت ماهی در بازار از نبود کمبود برای عرضه ماهی ویژه شب یلدا خبر داد.

مدیرعامل اتحادیه تکثیر و پرورش آبزیان با اشاره به وجود حباب ۵۰ درصدی قیمت ماهی در بازار از نبود کمبود برای عرضه ماهی ویژه شب یلدا خبر داد.

 

*** عدم کمبود در عرضه ماهی شب یلدا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ارسلان قاسمی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه ماهی شب یلدا نداریم، اظهار کرد:

هم اکنون در تامین ماهی قزل آلا، کپور، میگو و برخی گونه‌های پرمصرف شوریده، شیر و حلوا کمبودی وجود ندارد، اما متاسفانه به دلیل شرایط عمومی اقتصاد و سیستم دلال بازی قیمت دچار نوساناتی است.

با توجه به کاهش دورهمی و مهمانی‌ها، سال ۹۹ سطح تقاضا در شب یلدا نسبت به سال‌های قبل کمتر است، اما در عرضه مشکلی وجود ندارد.

 

مدیرعامل اتحادیه تکثیر و پرورش آبزیان با اشاره به دلایل گرانی‌ماهی در بازار، بیان کرد:

با گسترش ویروس کرونا و تعطیلی مراکز مصرف‌کننده، قیمت‌ماهی ناشی از مشکلات سیستم عرضه همچنان بالا است، زیرا بسیاری از عرضه‌کنندگان و فروشندگان در مقاطعی از خریدماهی از تولیدکننده استنکاف می‌کردند تا بتوانند با پایین نگه داشتن سطح عرضه توجیهی برای افزایش قیمت داشته باشند.

وی با انتقاد از فقدان نظارت دستگاه‌های متولی همچون سازمان شیلات، سازمان حمایت و دامپزشکی، بیان کرد:

بنابر آمار وزارت جهاد کشاورزی سالیانه ۹۰۰ هزار تن گوشت قرمز و بنا بر آمار شیلات یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن ماهی تولید می‌شود، در حالی که ناظران متعددی بر گوشت قرمز نظارت می‌کنند، اما بر ماهی به عنوان گوشت سفید نظارتی نیست.

علیرغم آنکه محصولات آبزی به عنوان تامین پروتئین مورد نیاز مردم می‌تواند امنیت غذایی کشور را تامین‌کند، اما متاسفانه هیچ نظارتی بر آن نیست و استدلال مسئولان بر آن است که ماهی کالای لوکسی است که تمام اقشار مصرف نمی‌کنند.

 

*** حباب فعلی قیمت ماهی در بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل اتحادیه تکثیر و پرورش آبزیان در پایان حباب فعلی قیمت‌ماهی در بازار را ۲۰ تا ۵۰ درصد اعلام کرد و گفت:

با اعمال نظارت دقیق بر سطح بازار شاهد سودجویی عوامل واسطه و دلال نیستیم که این امر در تامین امنیت غذایی تاثیر بسزایی دارد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول