کد خبر:243367
پ
کاتد مس
بر اساس آمار وزارت صنعت:

رشد ۷٫۱ درصدی تولید کاتد مس در ۸ ماهه سال جاری

بر اساس آمار وزارت صنعت، تولید کاتد مس در دوره هشت ماهه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال ۹۸، افزایش ۷.۱ درصدی را ثبت کرد.

بر اساس آمار وزارت صنعت، تولید کاتد مس در دوره هشت ماهه سال جاری نسبت به دوره مشابه سال ۹۸، افزایش ۷.۱ درصدی را ثبت کرد.

 

*** افزایش تولید کاتد مس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس آمارهای مقدماتی وزارت صنعت، در هشت ماهه ابتدایی سال ۹۸، مقدار ۱۷۶.۳ هزار تن کاتد مس تولید شده بود.

این در حالی است که تولید کاتد ‌مس در هفت ماهه سال جاری با رشد ۶ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ به رقم ۱۶۲ هزار و ۷۳۰ تن رسید که توسط واحدهای پالایشگاه و لیچینگ سرچشمه و میدوک کرمان تولید شد.

 

*** کنسانتره ‌مس ۸۰۴.۴ هزار تن

 

شایان ذکر است، میزان کنسانتره ‌مس تولید شده در هشت ماهه سال ۹۹، برابر با ۸۰۴ هزار و ۴۸۰ تن ثبت شد که نسبت به دوره مشابه سال ۹۸، یک درصد افزایش را نشان می‌دهد.

سهم کنسانتره مس تولید شده در آبان ماه سال جاری ۹۷ هزار و ۶۶۵ تن بود که افزایش سه درصدی در مقایسه با آبان ۹۸ دارد.

تولید کنسانتره مس در دوره هفت ماهه امسال به رقم ۷۰۶ هزار و ۸۱۶ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ افزایش دو درصدی نشان می‌دهد. این امر حاصل عملکرد واحدهای تغلیظ مس میدوک، سونگون (آذربایجان شرقی)، سرچشمه، چهل کوره (سیستان و بلوچستان)، مزرعه (آذربایجان شرقی) و ۵۰۰ تنی بود.

میزان کنسانتره مس تولیدی در مهرماه امسال در واحدهای مورد بررسی حاکی از تولید ۱۰۷ هزار و ۱۹۲ تن است که در مقایسه با ماه مشابه پارسال رشد پنج درصدی را ثبت کرد.

 

*** ۲۳۵.۳ هزار تن تولید ‌مس‌ آند

 

آمارهای عملکرد مجموعه‌های سرچشمه و خاتون آباد در زمینه تولید ‌مس آند در هشت ماهه سال جاری خبر از تولید ۲۳۵ هزار و ۳۹۷ تن می‌دهد که در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۸، رشد ۱۶ درصدی دارد.

ضمن اینکه تولید آبان‌ماه آند مس در واحد های یاد شده رقم ۳۰ هزار و ۲۸۷ تن را نشان می‌دهد که در مقایسه با ماه مشابه سال ۹۸، افزایش ۴۴ درصدی دارد.

آمارهای مورد بررسی گویای آن است که در دوره فروردین لغایت مهرماه، تولید مس آند به رقم ۲۰۵ هزار و ۱۱۰ تن رسید که نسبت به هفت ماهه ابتدایی سال گذشته، ۱۲ درصد افزایش بازدهی داشت.

مهرماه ۹۹ واحدهای ‌مس‌ سرچشمه و خاتون‌آباد (کرمان) ۲۵ هزار و ۵۷۴ تن آند تولید کردند که در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته ۳۲ درصد رشد دارد.

 

*** استخراج ۱۰۲ میلیون و ۹۱۶ هزار تن سنگ مس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در هفت ماهه سال جاری ۱۰۲ میلیون و ۹۱۶ هزار تن سنگ مس از معادن مربوطه استخراج شد که نسبت به برنامه پیش‌بینی شده برای سال ۹۹، افزایش سه درصدی دارد.
همچنین تولید کاتد مس در ۶ ماهه سال ۹۹ افزون بر ۱۳۹ هزار و ۸۹۹ تن بود که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ افزایش ۶ درصدی داشت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 18 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول