کد خبر:243312
پ
خاتمی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

۸۰ هزار طرح نیمه تمام، نیازمند بودجه ‌ای حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس معتقد است، بیش از ۸۰ هزار طرح نیمه تمام، نیازمند بودجه ‌ای بالغ بر حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس معتقد است، بیش از ۸۰ هزار طرح نیمه تمام، نیازمند بودجه ‌ای بالغ بر حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان است.

 

*** بودجه‌عمرانی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید مرتضی خاتمی با بیان اینکه بودجه عمرانی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، اظهار داشت:

معمولا اولین قربانی کسری بودجه، اعتبارات عمرانی است و مهم‌تر اینکه بخشی از بودجه عمرانی هم که تخصیص می یابد، نظام مند نیست و با ملاحظات سازمان برنامه اختصاص می یابد.

 

 

*** مکانیسم تخصیص ردیف‌های بودجه‌در شرایط کنونی شایسته نیست

 

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مکانیسم تخصیص ردیف‌های‌بودجه در شرایط کنونی شایسته نبوده و این کار گروگانگیری تخصیص طرح‌های ملی و استانی است، افزود:

در سایر بخش‌های‌بودجه هم همین فرآیند تخصیص اعتبارات، بدون اراده و نظر مجلس صورت می‌گیرد و این نقش قانون‌گذاری و نظارت مجلس را کاهش می‌دهد.

از این رو باید فرآیند تخصیص بر اساس یک فرمول از پیش تعیین شده با لحاظ میزان تحقق درآمدها بصورت نظام‌مند صورت گیرد.

 

*** بیش از ۸۰ هزار طرح نیمه تمام در کشور نیازمند بودجه‌ای بالغ بر حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره انتظار برای تخصیص اعتبار ۸۰۰ هزار میلیاردی، اظهار داشت:

بیش از ۸۰ هزار طرح نیمه تمام در کشور نیازمند بودجه‌ای بالغ بر حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان است، از این رو باید اولویت بندی و فرمول تخصیص‌بودجه نیز در مجلس مصوب شود.

البته بخش زیادی از این طرح‌ها را می توان با واگذاری به بخش خصوصی به مرحله بهره‌برداری رساند.

 

خانه ملت 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول