کد خبر:243435
پ
صندوق‌های سرمایه‌گذاری
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

سقف سرمایه‌گذاری واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری اصلاح شد

صورتجلسه شورای عالی بورس در زمینه اصلاح سقف صندوق‌های سرمایه‌گذاری و نصاب مجاز سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت ابلاغ شد.

صورتجلسه شورای عالی بورس در زمینه اصلاح سقف صندوق‌های سرمایه‌گذاری و نصاب مجاز سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت ابلاغ شد.

 

*** اصلاح سقف سرمایه‌گذاری واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس این ابلاغیه با افزایش سقف قابل صدور واحدهای سرمایه‌گذاری به ۵۰۰ هزار میلیارد ریال (به ارزش اسمی) با رعایت قوانین و مقررات موافقت شد.

همچنین صندوق‌های‌سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت  ملزم شده‌اند حداقل ۵۰ درصد از پرتفویی را که در ” سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته شده در بورس تهران یا بازار اول فرابورس و دوم فرابورس ایران و سرمایه‌گذاری در گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده نزد یکی از بورس‌هاسرمایه‌گذاری می‌کنند، تا پایان آزادسازی کامل سهام عدالت، به سرمایه‌گذاری در سهام و حق تقدم سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر موضوع واگذاری سهام عدالت تخصیص دهند.

 

 

*** حد نصاب ۵ درصد صندوق‌های سرمایه‌گذاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،عضو هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار از تمدید رعایت حد نصاب ۵ درصد برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت تا پایان سال ۹۹ خبر داد و گفت:

در تازه‌ترین مصوبه سازمان بورس و اوراق بهادار صندوق‌های سرمایه ‌گذاری با درآمد ثابت تا پایان سال ۹۹ فرصت خواهند داشت تا نسبت به رعایت حدنصاب ۵ درصد سهام خود اقدام کنند.

سابق بر این طی مصوبه هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در مرداد ماه به صندوق‌های سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت اعلام شده بود که تا یک ماه باید حدنصاب سهام خود را به ۵ درصد برسانند.

انتهای پیام///

منبع
خبرزگاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول