کد خبر:243332
پ
نهاوندیان
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بازدید معاون اقتصادی رییس‌جمهوری از شهرک صنعتی شکوهیه قم

معاون اقتصادی رییس‌جمهوری در سفر به استان قم، از سه واحد تولیدی ثنا شیمی، گلریز پلیمر و برازش صنعت و سازمند صنعت در شهرک صنعتی شکوهیه بازدید کرد.

معاون اقتصادی رییس‌جمهوری در سفر به استان قم، از سه واحد تولیدی ثنا شیمی، گلریز پلیمر و برازش صنعت و سازمند صنعت در شهرک صنعتی شکوهیه بازدید کرد.

 

*** بازدید معاون اقتصادی رییس‌جمهوری از شهرک صنعتی شکوهیه قم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد نهاوندیان روز ۲۰ آذر در سفر به استان قم، از سه واحد تولیدی ثنا شیمی، گلریز پلیمر و برازش صنعت و سازمند صنعت در شهرک صنعتی شکوهیه بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات بخش صنعت و تولید کشور قرار گرفت.

وی همچنین در بازدید از شهرک صنعتی شکوهیه، از تأسیسات فنی و امکانات زیربنایی و خدماتی این شهرک نیز دیدن کرد و با توضیحات مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، با ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و چالش‌های صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی استان قم آشنا شد.

 

*** شاخص‌های اقتصادی کشور مثبت خواهد شد

 

معاون اقتصادی رییس‌جمهوری در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی شکوهیه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به روند رشد اقتصادی کشور، اظهار داشت:

با ادامه روند کنونی، شاخص‌های اقتصادی کشور به ‌رغم تلاش‌های تحریم کنندگان و نزول اقتصاد جهانی تا منفی ۴ درصد به ‌خاطر شیوع کرونا، مثبت خواهد بود.

 

نهاوندیان در ادامه افزود:

از زمستان سال گذشته شاخص اقتصاد در بخش‌های مولد اقتصادی، از جمله صنعت و کشاورزی مثبت شده است.

 

وی با اشاره به راکد شدن بخش خدمات بیان کرد:

آن چیزی که کشور در ماه‌های گذشته از آن آسیب دید و جنبه بازدارندگی داشت، بخش خدمات بود که بخش عمده آن به‌خاطر شیوع کرونا بود که این حوزه را با مضیقه همراه کرد، همچنین از فصل تابستان سال جاری، مجموعه شاخص‌های اقتصادی کشور مثبت شده و ایران به رقم مثبت تولید ناخالص داخلی نسبت به تابستان سال ۱۳۹۸ دست یافته است.

 

*** طرح گام و حلقه‌های پیوسته مالی و زنجیره تولید

 

بر اساس اظهارات نهاوندیان، با بومی‌سازی و جایگزین کردن نیازهای کشور با ساخت داخل هم‌افزایی اقتصادی کشور افزایش یافته است و سیستم بانکی هم با طرح (گام) حلقه‌های پیوسته مالی و زنجیره تولید را همگام یک دیگر قرار می‌دهد.

از تولید کنندگان و فعالان اقتصادی درخواست می‌کنیم از مزایای طرح (گام) برخوردار شوند.

 

وی با اشاره به سفر استانی خود، گفت:

در سفر امروز به قم یکی از ۲۲ واحد راکد صنعتی که امسال احیاء و به چرخه تولید بازگشته است، مورد بازدید قرار گرفت.

همچنین امروز از یک واحد تولید کننده قطعات خودرو بازدید میدانی شد که در سه سال گذشته و تحریم بخش خودرویی کشور موفق شده بخشی از نیازهای این صنعت را داخلی سازی و تأمین کند.

در این سفر از یک واحد تولید کننده چسب صنعتی بازدید شد که با تولیدات خود تا ۹۰ درصد نیاز کشور به واردات محصولات مشابه را از بین برده است.

 

*** تحریم‌های اقتصادی

 

معاون اقتصادی رییس‌جمهوری با اشاره به تحریم‌های اقتصادی، خاطر نشان کرد:

به‌رغم این ‌که تحریم کنندگان می‌خواستند فعالیت‌های اقتصادی کشور را متوقف کنند، اما با همت فعالان اقتصادی و حمایت‌های دولتی، امکان و ظرفیت‌های تولیدی کشور افزایش یافته و برخی از تولیدات دوران تحریم به عرصه صادرات نیز راه پیدا کرده است.

بسیار امیدوار هستیم که در ماه‌های پیش رو شرایط برای تولید و اقتصاد کشور بسیار مناسب‌تر از وضعیت کنونی شود و مردم در روزهای آینده خبرهای بهتری از عرصه تولید و اقتصاد کشور بشنوند.

 

وی در ادامه افزود:

تأمین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت از خواسته‌های فعالان اقتصادی است که این بخش باید تقویت شود و منابع بانک صنعت و معدن هم برای پشتیبانی از طرح‌های توسعه‌ای افزایش یابد.

امروز زیرساخت‌های اقتصاد کشور با ۱۰ سال قبل قابل مقایسه نیست و همچنین باید برای حل مشکلات بخش‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی، از ظرفیت سرمایه گذاران استفاده نمود.

 

*** تسهیل در فعالیت‌های اقتصادی

 

نهاوندیان با اشاره به سیاست‌های کلان اقتصادی کشور، گفت:

سیاست کلی اقتصادی کشور تسهیل فعالیت‌های اقتصادی است و از این رو تسهیل امور مرتبط با صادرات واحدهای تولیدی که موجب رونق اقتصادی و حمایت از روند تولید و اشتغال کشور شده است، در دستور کار قرار دارد.

 

معاون رییس‌جمهوری در پایان ضمن وعده مساعدت برای پیگیری مشکلات حوزه‌های مختلف صنایع استان قم در دولت و با تاکید بر این‌که در استان قم ظرفیت‌ها و امکانات بسیاری وجود دارد، اظهار کرد:

استان قم در زمینه اعتبارات تسهیلات تبصره (۱۸) جذب بسیار خوبی داشته و در رتبه‌های برتر کشور قرار دارد.

 

*** صنعت در استان قم

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم در این بازدید، اظهار داشت:

با تلاش همه همکاران بخش صنعت استان قم، تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی که سال‌ها راکد و غیرفعال بودند، پس از بررسی مشکلات و کمک به رفع آن‌ها در ماه‌های اخیر به چرخه تولید بازگشتند.

 

علیرضا میثاقی در پایان پیرامون نیاز آب برای شهرک‌های صنعتی، خاطر نشان کرد:

خط انتقال آب از محل تخصیص سرشاخه‌های سد دز و خط انتقال پساب از محل تصفیه خانه فاضلاب شهر قم برای شهرک‌های صنعتی شهاب، ارتباطات و فنآوری اطلاعات (ICT)، شکوهیه، محمود آباد و الغدیر در دستور کار شرکت شهرک‌های صنعتی قرار دارد.

 

*** شهرک صنعتی شکوهیه قم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شهرک صنعتی شکوهیه در ۱۲ کیلومتری محور قدیم قم ـ تهران در زمینی به مساحت یک هزار و ۵۱ هکتار واقع شده است.

لازم به ذکر است، قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن الائمه(ع) ـ قنوات ـ و ارتباطات و فنآوری اطلاعات (ICT) و چهار ناحیه صنعتی خور آباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هرکدام از آن‌ها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال دارد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول