کد خبر:241771
پ
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بهره‌برداری بیش از ۵۶۹ میلیارد تومان پروژه صنعت آب و برق در ۳ استان

در سی و یکمین هفته پویش هر هفته (الف ب ایران)، ۵۶۹ میلیارد تومان پروژه صنعت آب و برق با حضور وزیر نیرو در سه استان به بهره‌برداری رسید.

در سی و یکمین هفته پویش هر هفته (الف ب ایران)، ۵۶۹ میلیارد تومان پروژه صنعت آب و برق با حضور وزیر نیرو در سه استان به بهره‌برداری رسید.

 

*** ۱۷ پروژه صنعت آب و برق با اعتبار بیش از ۵۶۹ میلیارد تومان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مراسم افتتاح پروژه‌های مهم صنعت آب و برق ۱۸ آذرماه با حضور وزیر نیرو برگزار شد.

۱۷ پروژه صنعت آب و برق با اعتبار ۵۶۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در استان‌های تهران، ایلام و گلستان با دستور وزیر نیرو افتتاح شد.

بر این اساس، از ۱۷ پروژه آماده افتتاح، یک پروژه در استان تهران، هشت پروژه در استان گلستان و هشت پروژه در استان ایلام است.

همچنین آب‌رسانی به ۴۳ روستا، تنها پروژه آماده افتتاح در استان تهران است که جمعیتی افزون بر ۱۴ هزار خانوار را از نعمت آب شرب پایدار برخوردار می‌کند.

پروژه‌های افتتاح شده گلستان نیز شامل مولد مقیاس‌ کوچک ۲۵ مگاواتی (سمند صنعت رستاک)، اصلاح و بهینه‌سازی ۲۸ پروژه توزیع برق، پست ساده فوق توزیع (بدراق ملا)، افزایش ظرفیت پست انتقال گرگان، افزایش ظرفیت پست گنبد۲، توسعه کلیدخانه ۲۰ کیلوولت پست‌های عطاآلاد، کلاله، گرگان ۴ و کردکوی، پروژه‌های اصلاح و بهینه‌سازی ایستگاه‌ها و خطوط و آب‌رسانی به ۳۹ شهر و روستا است.

همچنین در استان ایلام نیز پروژه‌های پست ۲۳۰.۲۰ کیلوولت (مورموری) و اتصالات ۲۳۰ کیلوولت آن، خط ۶۳ کیلوولت (سرآبله- لومار)، توسعه کلیدخانه پست ۱۳۲.۲۰ کیلوولت دهلران ۲، فاز نخست نیروگاه مقیاس‌کوچک ایلام به ظرفیت ۲.۵ مگاوات، توسعه و بهینه‌سازی پست ۲۳۰.۶۳ کیلوولت ایلام و آب‌رسانی به هشت روستا به بهره‌برداری رسید.

 

*** اهداف اجرای ۱۷ پروژه صنعت آب و برق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این پروژه‌ها با هدف کمک به کمبود تولید شبکه سراسری، جلوگیری از اعمال خاموشی، افزایش پایداری شبکه و تامین برق مستمر، افزایش پایداری شبکه انتقال، کمک به تامین نیاز مصرف انرژی مشترکان، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، افزایش قابلیت اطمینان پست‌های تغذیه شونده از باس بارهای ۶۳ کیلوولت و جلوگیری از خاموشی مشترکان، جبران خسارت سیل و تامین آب شرب بهداشتی، افتتاح شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول