کد خبر:241736
پ
۲۰۲۰۱۲۰۸۱۰۱۲۵۹۷۰۷
فرماندار ورزقان:

شرکت مس با مدیریت دکتر سعدمحمدی پروژه‌های ماندگاری در منطقه اجرا کرده است

فرماندار شهرستان ورزقان معتقد است، شرکت مس با مدیریت دکتر سعدمحمدی پروژه‌های ماندگاری در منطقه اجرا کرده است.

فرماندار شهرستان ورزقان معتقد است، شرکت مس با مدیریت دکتر سعدمحمدی پروژه‌های ماندگاری در منطقه اجرا کرده است.

 

*** اجرای پروژه های ماندگار توسط شرکت مس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدباقر خانی با اعلام این مطلب، بیان کرد:

جناب آقای دکتر سعدمحمدی مدیرعامل محترم شرکت مس و مدیر محترم مجتمع مس سونگون باب جدیدی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی در منطقه را با اجرای پروژه‌های ماندگار در پیش‌گرفته‌اند که تأمین مالی بزرگراه خواجه-ورزقان، سه‌راهی آقا بابا فرامرزی در ۵ قطعه، از مهم‌ترین این اقدامات به شمار می‌رود.

 

وی با بیان این مطلب گفت: رویکرد شرکت ملی صنایع مس ایران در تعامل با فرمانداری به‌عنوان عالی‌ترین دستگاه دولتی مستقر در شهرستان که ارتباط بسیار تنگاتنگی با اقشار جامعه داشته و تأثیرگذاری قابل‌توجهی در مسائل اجتماعی منطقه و مدیریت آن دارد، نسبت به سال‌های گذشته مطلوب‌تر شده است.

افزایش بیش‌ازپیش این تعامل منجر به ایجاد همبستگی مابین مردم منطقه و شرکت ملی صنایع مس ایران می‌شود و ایفای مسئولیت اجتماعی شرکت ملی صنایع مس ایران در منطقه را هدفمند کرده و رضایت عموم مردم شهرستان را خدمات شرکت مس به ارمغان خواهد آورد.

 

*** مقابله با کرونا

 

خانی درباره اقدامات شرکت مس در خصوص مقابله با مسئله کرونا گفت:

مجتمع مس سونگون در وهله اول اقدامات مطلوبی برای کنترل این بیماری در داخل مجتمع انجام داده به‌گونه‌ای که ضمن حفظ سلامتی کارکنان از هرگونه وقفه‌ای در تولید جلوگیری به‌عمل‌آوره است.

شرکت مس هم‌زمان با تشدید مراقبت‌های بهداشتی و اقدامات مقابله‌ای در مجتمع، نقش‌آفرینی مطلوبی نیز در راستای رفع نیازمندی‌های سیستم بهداشتی و درمانی شهرستان با تأمین برخی تجهیزات، مواد ضدعفونی‌کننده دست و سطوح و ماسک، مشارکت در توزیع بسته‌های معیشتی برای آسیب دیدگان از کرونا و نیز کمک‌های مالی به ستاد مقابله با کرونای استان نیز داشته که در این خصوص لازم است از دیدگاه دکتر سعدمحمدی مدیرعامل محترم شرکت ملی صنایع مس ایران تشکر نماییم.

 

*** تجهیز و رفع نواقص بیمارستان

 

فرماندار ورزقان در ادامه عنوان کرد:

تجهیز و رفع نواقص بیمارستان علامه جعفری ورزقان توسط شرکت ملی صنایع مس ایران به‌عنوان تنها مرکز درمانی منطقه و کمک به ارتقاء سطح خدمات ارائه‌شده در این بیمارستان که یکی از مطالبات مهم مردم منطقه نیز به شمار می‌رود؛ اقدامی درخور توجه و ماندگار در حوزه بهداشت و درمان شهرستان است که بهره‌مندی عموم مردم شهرستان و کارکنان مجتمع مس سونگون از خدمات درمانی مطلوب‌تر را موجب خواهد شد.

خانی در ادامه بیان کرد: مساعدت در تجهیز بیمارستان علامه جعفری ورزقان و ارتقای خدمات آن به سطح ۲ جهت بهره‌مندی کارگران مجتمع مس سونگون و اهالی شهرستان، مشارکت در احداث مدارس در راستای استاندارد‌سازی و ایمن‌سازی مدارس کانکسی و کمک به رفع کمبود فضای آموزشی در شهر ورزقان و خاروانا و روستاهای تابعه، از مهمترین اقدامات شرکت مس در حوزه مسئولیت اجتماعی است.

 

*** مشارکت شرکت مس در پروژه هلی عمرانی

 

وی در ادامه بیان داشت:

مشارکت در احداث تصفیه خانه، خط انتقال و شبکه فاضلاب شهر ورزقان در راستای کمک به حفظ محیط زیست منطقه، احداث سایت اطفای حریق جنگل و مرتع و پایگاه امداد کوهستان در منطقه خوینه رود جهت امداد در مواقع بحرانی به جنگل های ارسباران به مرکزیت شهرستان ورزقان، ایجاد نهالستان در شهرستان و پرورش درختان متناسب با اقلیم منطقه برای احیای جنگل های تخریب شده و توسعه جنگل های ارسباران از مهمترین طرح‌های شرکت‌مس با هدف نقش آفرینی در پروژه های زیست محیطی و توسعه و آبادنی شهرستان ورزقان بوده است.

 

*** ارتقای آموزشکده فنی و مهندسی سهند ورزقان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرماندار ورزقان در پایان مشارکت در ارتقای آموزشکده فنی و مهندسی سهند ورزقان به دانشکده فنی و مهندسی معدن و تاسیس انستیتو در ورزقان را از دیگر خدمات شرکت مس در منطقه عنوان کرد و گفت:

مشارکت در احداث قطعه ۶ بزرگراه خواجه-ورزقان- مرز نوردوزو، تخصیص مصالح به روستاهای حاشیه رودخانه ها که در معرض خطر سیل قرار دارند جهت احداث دیوار حائل در راستای مصون سازی این روستاها دو اقدام دیگر ملی مس در راستای توسعه و آبادانی منطقه ورزقان است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول