کد خبر:241251
پ
وزیر راه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

واکنش وزیر راه و شهرسازی به اظهارات مدیرعامل شرکت رجا

وزیر راه و شهرسازی نسبت به اظهار نظر مدیرعامل شرکت رجا مبنی بر اختلاف راه آهن و این شرکت واکنش نشان داد. 

وزیر راه و شهرسازی نسبت به اظهار نظر مدیرعامل شرکت رجا مبنی بر اختلاف راه آهن و این شرکت واکنش نشان داد. 

 

*** امیدواری وزیر راه به حل مشکل رجا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی درباره اختلاف راه آهن و شرکت رجا، گفته است:

رجا، طلب یارانه راه‌آهن را مطالبه می‌کند و راه‌ آهن نیز هزینه‌های بدهکاری که شرکت رجا برای سیر، حرکت و دسترسی و سایر موارد باید بپردازد، مطالبه کرده است.

 

وزیر راه و شهرسازی در پایان، اظهار کرد:

امیدواریم همانطور که شرکت تراورس تعیین تکلیف شد رجا نیز تعیین تکلیف شود، در تلاش هستیم تا از نظر سیاست‌ها و راهبردها جهت ارتقای شرکت رجا، اعمال حاکمیت کنیم.

 

*** بدهی ۴۰۲ میلیاردی رجا به راه ‌آهن

 

مدیر عامل شرکت رجا در خصوص اختلاف به وجود آمده، افزود:

در حالی دولت و راه آهن به عنوان نهاد حاکمیتی دولتی در صنعت ریلی کشور باید پیگیر مطالبات رجا از دولت برای ارایه خدمات تکلیفی باشد و طلب بالغ بر ۱۰۰۰ میلیاردی این شرکت را پرداخت کند، صحبت از بدهی ۴۰۲ میلیاردی رجا به راه ‌آهن مطرح می‌شود.

 

*** مالکیت ترن‌ست‌ها

 

وی با اعلام اینکه مطالبه راه ‌آهن از رجا صحیح بوده ولی حدود ۳ برابر این مبلغ به عنوان مطالبه‌رجا از راه ‌آهن به عنوان بخش دولتی در صنعت ریلی است که کسی پاسخگوی آن نیست، افزود:

فقط در عدم پرداخت کمک زیان برای قطارهای محلی و حومه‌ای به عنوان یکی از وظایف تکلیفی‌رجا از طرف دولت، بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان طلب از راه‌ آهن (به نمایندگی از دولت) وجود دارد.

کمک زیان سیر قطارهای حومه‌ای و تکلیفی، یارانه قطارهای خودکشش ترن‌ست (یارانه سهم کشنده)، استفاده کارکنان راه ‌آهن و خانواده آنها از قطارهای‌رجا، ارایه تخفیف به خانواده معزز شهدا و جانبازان عزیز، هزینه سنگین خسارات به ناوگان ناشی از سوانح در اثر مسایل و مشکلات زیربنایی و زیرساخت خطوط ریلی، علایم و ارتباطات، موارد سیر و حرکتی و … همگی مطالباتی است که دولت و نماینده آن یعنی راه ‌آهن باید بپردازد که از سال ۸۸ و بعد از واگذاری در حساب فیمابین باقی مانده و پرداخت نشده است.

 

مدیر عامل شرکت‌رجا در پایان با اشاره به برخی ادعاهای در خصوص مالکیت ترن‌ست‌ها، تصریح کرد:

این موضوع نیاز به هیچ توضیح اضافه‌ای ندارد که سازمان خصوصی‌سازی به نیابت از دولت نسبت به قیمت‌گذاری و واگذاری دارایی‌های تحت بهره‌برداری‌رجا در زمان انعقاد قرارداد و در قالب رد دیون با تصویب هیئت دولت اقدام کرده است.

شرکت‌رجا متقاضی شفاف شدن حساب‌های بین و پرداخت فوری مطالبات سنگین این شرکت از دولت و راه آهن به عنوان نماینده دولت در شرایط سخت اقتصادی دوران کرونایی که حتی توان پرداخت حقوق کارکنان خود را نیز ندارد، است.

 

*** پیگیری وضعیت واگذاری شرکت تراورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ۱۳ آذرماه سال ۹۹ سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به دستور رئیس قوه قضائیه مبنی بر پیگیری وضعیت واگذاری شرکت تراورس، از قطعی شدن حکم شعبه ۲۱ دادگاه حقوقی تهران برای ابطال قرارداد واگذاری شرکت تراورس در استان البرز به شرکت امیرمنصور آریا خبر داده بود.

 

 اسماعیلی در پایان، افزود:

این شرکت با پیگیری‌های قوه‌قضاییه به بیت‎المال (راه آهن جمهوری اسلامی ایران) بازگردانده شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول