کد خبر:241297
پ
عرضه اولیه جدید در بورس قطعی شد
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

عرضه اولیه جدید در بورس قطعی شد

عرضه اولیه سهام شرکت پتروشیمی بوعلی سینا با نماد بوعلی از ۱۹ آذرماه در بورس تهران انجام می‌شود.

عرضه اولیه سهام شرکت پتروشیمی بوعلی سینا با نماد بوعلی از ۱۹ آذرماه در بورس تهران انجام می‌شود.

 

*** حمایت دولت از بورس تهران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ماه‌های اخیر، حمایت دولت از ‌بورس تهران بی‌سابقه بوده، به طوری که از طریق عرضه صندوق‌های ETF با قیمت مناسب، تامین مالی از طریق این بازار، عرضه سهام شرکت‌های جدید و نیز آزادسازی سهام عدالت، حمایت همه‌جانبه ای از بازار سرمایه صورت گرفت.

در این میان، عرضه سهام شرکت‌های جدید (عرضه‌اولیه) همواره مورد توجه اهالی بازار سرمایه قرار داشته است، زیرا تاکنون بیش از ۹۰ درصد از عرضه اولیه‌هایی که در بورس انجام شده، سودآور بوده‌اند به همین دلیل این اقدام همیشه در‌بورس برای فعالان بازار جذابیت داشته است.

 

*** عرضه اولیه نماد بوعلی

 

بر این اساس، آگهی عرضه اولیه سهام شرکت پتروشیمی بوعلی سینا به نماد «بوعلی» منتشر شد که مطابق آن از ۱۹ آذرماه تعداد ۴۲۰ میلیون سهم معادل ۱۲ درصد از سهام این شرکت به عنوان پانصد و هفتاد و هشتمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در‌بورس اوراق بهادار تهران در بخش “محصولات شیمیایی” گروه و طبقه “تولید مواد شیمیایی پایه به جز کود” در فهرست نرخ‌های بازار دوم و به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

در این عرضه اولیه به هر کد معاملاتی حداکثر ۲۰۰ سهم در دامنه قیمتی ۳۹ هزار و ۳۶۰ ریال تا ۴۱ هزار و ۴۳۰ ریال تعلق می‌گیرد.

 

*** عرضه اولیه چیست؟

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هنگامی که سهام شرکتی برای نخستین بار در‌بورس عرضه می‌شود، به روز اول عرضه سهام، «عرضه اولیه» گفته می‌شود، در این روز درصد مشخصی از کل سهام شرکت برای نخستین بار از طریق‌بورس یا فرابورس توسط سرمایه‌گذاران خریداری می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول