کد خبر:241283
پ
رزم حسینی
وزیر صنعت:

سامانه صدور گواهی الکترونیک سلامت، شفافیت و سرعت را در ارائه خدمات بالا می‌برد

وزیر صنعت معتقد است، سامانه صدور گواهی الکترونیک سلامت، شفافیت و سرعت را در ارائه خدمات بالا می‌برد.

وزیر صنعت معتقد است، سامانه صدور گواهی الکترونیک سلامت، شفافیت و سرعت را در ارائه خدمات بالا می‌برد.

 

*** سامانه صدور گواهی الکترونیک سلامت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا رزم‌حسینی در آیین رونمایی از مرکز صدور گواهی الکترونیکی سلامت، اظهار داشت:

این سامانه با همکاری مشترک با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور شفافیت، روان سازی و سرعت بخشیدن به خدمات دولتی برای نسخه‌ها و پرونده‌های پزشکی راه‌اندازی شده است.

 

*** جلوگیری از اسراف و استفاده بی‌رویه دارو

 

وزیر صنعت در پایان با بیان اینکه این زیرساخت‌ها بر اساس سامانه جامع تجارت انجام شده است، تصریح کرد:

از این پس خدمات زیربنایی برای حوزه سلامت نیز فراهم شده است که با توجه به زیر ساخت در سراسر کشور هم قابل دسترسی خواهد بود.

با همکاری تمام دستگاه‌های مسئول سامانه صدور گواهی الکترونیکی برای جلوگیری از اسراف و استفاده بی‌رویه دارو، رانت و سواستفاده از نسخ آماده شده است.

امیدواریم ۲۳ پروژه الکترونیکی را که در دستور کار وجود دارد به سرعت به سرانجام برسانیم و خدمات الکترونیکی در سراسر کشور جاری شود.

 

*** جزئیات و اطلاعات تکمیلی سامانه صدور گواهی‌الکترونیک سلامت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فعالیت رسمی مرکز صدور گواهی الکترونیکی میانی سلامت، حاصل همکاری متقابل وزارتخانه‌های صنعت و بهداشت بوده و این مرکز، موفق به دریافت گواهی‌های الکترونیکی خود در سطوح اطمینان ۱ و ۲ در زیرساخت کلید عمومی کشور ذیل مرکز ریشه کشور و طبق قانون تجارت الکترونیکی و آیین‌ نامه‌های آن، از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی شده است، همچنین راه اندازی این مرکز، منجر به اعتباربخشی به امضاهای الکترونیکی صادره برای پزشکان محترم شده و کاربرد این امضاها در پروژه‌های حوزه سلامت الکترونیکی نظیر نسخه الکترونیکی و پرونده الکترونیکی سلامت را پشتیبانی می‌کند و قابلیت بهره‎‌ برداری از اسناد امضا شده در فرآیندهای بیمه درمانی (از جمله در سازمان تأمین اجتماعی و سازمان بیمه سلامت ایران) و همچنین فرآیندهای سازمان پزشکی قانونی کشور از دیگر مزایای این طرح است که اهمیت بسزایی در پیشرفت پروژه‌‌های الکترونیکی حوزه سلامت خصوصاً در شرایط کرونا دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزای صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول