کد خبر:241316
پ
جزییات بودجه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

جزئیات بودجه ۳۲ استان کشور/ کمترین و بیشترین بودجه استانی در سال ۱۴۰۰

مجموع بودجه کل استان‌های کشور در لایحه بودجه ۱۴۰۰ معادل ۳۵۳ هزار و ۶۲۱ میلیارد تومان است که کمترین اعتبار برای استان قم و بیشترین اعتبار برای استان تهران پیش‌بینی شده است.

مجموع بودجه کل استان‌های کشور در لایحه بودجه ۱۴۰۰ معادل ۳۵۳ هزار و ۶۲۱ میلیارد تومان است که کمترین اعتبار برای استان قم و بیشترین اعتبار برای استان تهران پیش‌بینی شده است.

 

*** جزییات بودجه  ۳۲ استان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ که هفته گذشته به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، پیوستی برای شرح بودجه به تفکیک استان‌های کل کشور ارائه شده است.

بر این اساس، مجموع بودجه کل استان‌های کشور ۳۵۳ هزار و ۶۲۱ میلیارد تومان است که ۲۸۹ هزار و ۶۰۲ میلیارد تومان بودجه سال جاری و ۶۴ هزار و ۱۸ میلیارد تومان بودجه عمرانی است.

کمترین بودجه استانی متعلق به استان قم با ۴ هزار و ۶۶۲ میلیارد تومان و بیشترین بودجه متعلق به استان تهران با ۴۴ هزار و ۴۸۱ میلیارد تومان برای استان تهران است.

 

*** قم، کمترین بودجه استانی در بودجه ۱۴۰۰

 

مدتی پیش برخی کانال‌های خبری مدعی شدند در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، بودجه ۲ هزار و ۹۱۶ میلیارد تومانی سازمان صدا و سیما معادل بودجه ۱۰ استان کشور است اما جدول منابع و مصارف استان‌ها در لایحه بودجه‌۱۴۰۰ نشان می‌دهد کمترین بودجه استانی که متعلق به استان قم است، ۵۶ درصد بیشتر از بودجه پیش‌بینی شده برای صدا و سیما در سال ۱۴۰۰ است.

 

*** طرح‌های عمرانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بودجه تزریق شده به استان‌ها محدود به رقم درج شده به عنوان بودجه‌های استانی در طول یک سال نیست.

چرا که بسیاری از طرح‌های عمرانی که در سراسر کشور پراکنده است، در چارچوب بودجه‌های ملی طبقه‌بندی شده و تخصیص اعتبار به آنها انجام می‌شود و این اعتبار در استان‌های مختلف مصرف می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + هفده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول