کد خبر:241589
پ
شرکت ماهان سیرجان
مدیرعامل شرکت توسعه فرآورى صنایع و معادن ماهان سیرجان:

افزایش ۲۲۳ درصدی تولید سنگ آهن و ۱۹۰ درصدی اشتغال در شرکت صنایع و معادن ماهان سیرجان

مدیرعامل شرکت توسعه فرآورى صنایع و معادن ماهان سیرجان از افزایش تولید ۲۲۳ درصدی در استخراج سنگ و ۱۴۴ درصدی در باطله‌برداری خبر داد.

مدیرعامل شرکت توسعه فرآورى صنایع و معادن ماهان سیرجان از افزایش تولید ۲۲۳ درصدی در استخراج سنگ و ۱۴۴ درصدی در باطله‌برداری خبر داد.

 

*** افزایش اشتغال در شرکت صنایع و معادن ماهان سیرجان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی بهرامی با بیان این مطلب، اظهار داشت:

همچنین شاغلان فعال در معدن شماره ۵ گل گهر که شهریور ماه سال پیش ۲۷۵ نفر بود، طی یک سال گذشته به ۸۰۰ نفر رسید که در این زمینه شاهد افزایش ۱۹۰ درصدی هستیم.

 

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال در معدن شماره ۵ هزینه شده است، تصریح کرد:

این سرمایه‌گذاری، اشتغال‌زایی مستقیم ۸۰۰ نفری را در منطقه فراهم آورده که پیش‌بینی می‌شود با انجام طرح‌های توسعه‌ای شرکت، آمار اشتغال به ۱۵۰۰ نفر برسد.

برنامه شرکت تا پایان سال ۹۹ دستیابی به تولید ۳ میلیون تن سنگ‌آهن است، همچنین بخش اعظم مطالعات فاز اول پایداری شیب و مطالعات هیدروژئولوژی معدن که از مهرماه آغاز شده نیز تا پایان سال به پایان خواهد رسید و فاز دوم حفاری‌های اکتشافی معدن با هدف تکمیل اکتشافات و افزایش ذخایر قابل‌ استخراج در نیمه دوم سال ۹۹ آغاز خواهد شد.

 

*** وظیفه اصلی شرکت ماهان سیرجان

 

بهرامی وظیفه اصلی شرکت ماهان سیرجان، تامین خوراک پایدار شرکت‌های احیای استیل فولاد بافت دانست و گفت:

(با ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی و دو طرح در حال اجرا تولید گندله به ظرفیت ۵/ ۲ میلیون تن و فاز دوم آهن اسفنجی به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن) و مجتمع فولاد بناب (با ظرفیت سالانه ۲ میلیون تن نورد به‌ عنوان بزرگ‌ترین فولادساز بخش خصوصی در صنایع پایین‌دستی) است که شرکت‌های یادشده به همراه شرکت ماهان سیرجان، هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان وابسته به گروه مالی گردشگری را تشکیل می‌دهند.

پروژه اصلی شرکت در حال حاضر بهره‌برداری از معدن سنگ‌آهن شماره‌ ۵ گل‌گهر است که از سال ۹۴ شروع و پس از ۲ سال آماده‌سازی معدن و باطله‌برداری به میزان حدود ۲۰ میلیون تن، از مردادماه ۹۶ وارد فاز بهره‌برداری شده و تاکنون در مجموع عملیات معدن‌کاری به میزان ۹۵ میلیون تن شامل حدود ۵ میلیون تن سنگ‌آهن و نزدیک به ۹۰ میلیون تن باطله صورت پذیرفته است.

 

*** مهمترین برنامه‌های توسعه‌ای شرکت ماهان سیرجان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت توسعه فرآورى صنایع و معادن ماهان سیرجان در پایان پیرامون اینکه اقدامات لازم جهت ورود شرکت به بازار سرمایه به عنوان یکی از اهداف اصلی شرکت در سال جاری در حال انجام است، اظهار کرد:

همچنین مهمترین برنامه‌های توسعه‌ای شرکت ماهان سیرجان به عنوان بازوی معدنی هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان، احداث کارخانه کنسانتره با ظرفیت ۲٫۵ میلیون تن و افزایش ذخایر سنگ آهن از طریق شرکت در مزایده های واگذاری معادن به بخش خصوصی و یا خرید معادن و سنگ آهن است و در سال جاری نیز در حال برنامه ریزی برای تکمیل اکتشافات معدن ۵ گل گهر در راستای افزایش ذخایر احتمالی است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول