کد خبر:241163
پ
درویشیان
در نشست بررسی مشکلات خودروهای ناقص خودروسازان مطرح شد

هشدار رییس سازمان بازرسی کل کشور به خودروسازان/ دو هفته فرصت دارید خودروهای دارای کسری قطعات را تکمیل و عرضه کنید

رییس سازمان بازرسی کل کشور در نشست بررسی مشکلات خودروهای ناقص و تجاری مستقر شده در پارکینگ‌ها، به خودروسازان فرصت داد تا دو هفته این خودروها را تکمیل و به متقاضیان عرضه کنند.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در نشست بررسی مشکلات خودروهای ناقص و تجاری مستقر شده در پارکینگ‌ها، به خودروسازان فرصت داد تا دو هفته این خودروها را تکمیل و به متقاضیان عرضه کنند.

 

*** بررسی مشکلات خودروهای ناقص و تجاری مستقر شده در پارکینگ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حجت الاسلام و المسلمین درویشیان در نشست بررسی مشکلات خودروهای ناقص و تجاری مستقر شده در پارکینگ خودروسازان با تاکید بر اینکه تصور مدیریت بازار به منظور سود بیشتر توسط خودروسازان در افکار عمومی وجود دارد، گفت:

به رغم تحریم‌ها به خصوص در حوزه هسته‌ای، نظامی و دفاعی شاهد پیشرفت‌های حیرت‌آوری هستیم ولی در حوزه خودرو این وضعیت ملاحظه نمی‌شود.

 
رییس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا التهاب بازار خودرو کاهش یابد، افزود:
این تلقی در جامعه وجود دارد که می‌خواهند عمداً خودروها را کف پارکینگ‌ها نگه دارند تا افزایش قیمت پیدا کند و یا شورای رقابت را مجبور به افزایش قیمت کنند که این مساله منجر به بدبینی در جامعه شده است.
 
 

*** داخلی‌سازی قطعات

 
 
وی در خصوص قطعات وارداتی صنعت خودرو با طرح این سوال که آیا امکان تولید این قطعات در داخل نیست تا وابستگی به خارج کمتر و قطع شود، تصریح کرد:
اگر توانسته‌ایم بالای ۹۰ درصد از قطعات را داخل کشور تولید کنیم، چطور با وجود ۵ هزار شرکت دانش‌بنیان، بخشی از این قطعات وارداتی قابل تولید در داخل نیست؟
 
رییس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص افزایش تقاضای خودرو در کشور، گفت:
اگر تولید باشد و عرضه نیز به موقع صورت بگیرد، جو روانی حاکم در جامعه در تقاضا کاهش پیدا خواهد کرد.
 
 

*** ۳۱ هزار خودرو آماده تحویل است

 
 
درویشیان، هدف از برگزاری این نشست را بررسی علل وجود خودروهای ناقص در کف پارکینگ، عدم تحویل خودروهای تجاری‌سازی شده به متقاضیان و همچنین بررسی مشکلات خودروسازها در این زمینه برشمرد.
 
وی در ادامه اضافه کرد: طبق آماری که داریم یکی از خودروسازان حدود ۳۱ هزار خودرو آماده تحویل به مشتریان دارد و به نظر می‌رسد چون ناوگان حمل و نقل مشکل دارد، این امر صورت نمی‌گیرد.
 
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با طرح این سوال که مشکل نیروی انتظامی در شماره‌گذاری چیست، اظهار داشت:
حدود ۲۰ هزار خودروی تولیدی توسط دو خودروساز کشور، معطل پلاک و شماره‌گذاری است.
 
 

*** ماموریت ویژه به بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی کل کشور

 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس سازمان بازرسی در پایان به بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی کل کشور مأموریت داد تا کلیه موارد مطرح در جلسه مورد مطالبه قرار گیرد و خطاب به خودروسازان گفت:
طی دو هفته کلیه خودروهای مستقر در پارکینگ‌ها که مشکلاتشان در جلسه مطرح شد، در راستای ایفای تعهدات خودروسازان باید به متقاضیان عرضه شده و نتیجه آن به سازمان بازرسی کل کشور گزارش شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول