کد خبر:241047
پ
Majazi12
با حضور وزرای صنعت، بهداشت و ارتباطات برگزار می‌شود

مراسم رونمایی از مرکز صدور گواهی الکترونیکی میانی سلامت

مراسم رونمایی از مرکز صدور گواهی الکترونیکی میانی سلامت، ۱۷ آذرماه با حضور وزیر صنعت، وزیر بهداشت، وزیر ارتباطات و همچنین رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برگزار می‌شود.

مراسم رونمایی از مرکز صدور گواهی الکترونیکی میانی سلامت، ۱۷ آذرماه با حضور وزیر صنعت، وزیر بهداشت، وزیر ارتباطات و همچنین رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برگزار می‌شود.

 

*** مرکز صدور گواهی الکترونیکی میانی سلامت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فعالیت رسمی مرکز صدور گواهی الکترونیکی میانی سلامت، حاصل همکاری متقابل وزارتخانه‌های صنعت و بهداشت بوده و این مرکز، موفق به دریافت گواهی‌های الکترونیکی خود در سطوح اطمینان ۱ و ۲ در زیرساخت کلید عمومی کشور ذیل مرکز ریشه کشور و طبق قانون تجارت الکترونیکی و آیین‌ نامه‌های آن، از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی شده است.
راه اندازی این مرکز، منجر به اعتباربخشی به امضاهای الکترونیکی صادره برای پزشکان محترم شده و کاربرد این امضاها در پروژه‌های حوزه سلامت الکترونیکی نظیر نسخه الکترونیکی و پرونده الکترونیکی سلامت را پشتیبانی می‌کند.
قابلیت بهره‎‌ برداری از اسناد امضا شده در فرآیندهای بیمه درمانی (از جمله در سازمان تأمین اجتماعی و سازمان بیمه سلامت ایران) و همچنین فرآیندهای سازمان پزشکی قانونی کشور از دیگر مزایای این طرح است که اهمیت بسزایی در پیشرفت پروژه‌‌های الکترونیکی حوزه سلامت خصوصاً در شرایط کرونا دارد.

 

*** توسعه دولت الکترونیکی

 

به گزارش خبگزاری صنایع، این اقدام زیرساختی، یکی از گام‌‌های مهم در اجرای ردیف سوم از پروژه‌‌های ۲۳ گانه اولویت‌‌دار توسعه دولت الکترونیکی با عنوان استقرار و بکارگیری امضای الکترونیکی در تمامی اسناد و تبادلات محسوب می‌‎شود که اجرای آن‌ها تا تاریخ ۹ آذرماه همواره مورد تأکید رییس جمهور بوده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول