کد خبر:241186
پ
نهاده‌های دامی
عضو کارگروه بیمه اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور:

شرکت‌های بیمه در جبران خسارت واردکنندگان کوتاهی می‌کنند

عضو کارگروه بیمه و مالیات اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران معتقد است، شرکت‌های بیمه در جبران خسارت واردکنندگان کوتاهی می‌کنند.

عضو کارگروه بیمه و مالیات اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران معتقد است، شرکت‌های بیمه در جبران خسارت واردکنندگان کوتاهی می‌کنند.

 

*** کوتاهی شرکت‌های بیمه در جبران خسارت واردکنندگان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا شریفی در خصوص کوتاهی شرکت‌های بیمه در جبران خسارت واردکنندگان اظهار داشت:

متاسفانه شرکت‌های بیمه‌ای خسارتی که به واردکنندگان نهاده‌های دامی در مسیر تامین کالا وارد می‌شود را به صورت کامل پرداخت نمی‌کنند.

براساس قوانین تجاری، واردکنندگان ملزم هستند که کالاهای خود را از مبداء تا مقصد بیمه کنند و البته واردکنندگان نیز علاقمند به پوشش ریسک خود توسط شرکت‌های بیمه هستند ولی این بیمه صرفا باید توسط شرکت‌های بیمه داخلی صورت بگیرد.

علی رغم پرداخت حق بیمه های گزاف، متاسفانه در صورت وارد شدن خسارت به محموله کالاهای وارداتی شرکت‌های بیمه هیچ گونه تعهدی را نسبت به جبران کامل خسارت به عهده نمی گیرند.

عملکرد شرکت های بیمه در قبال واردکنندگان کالا به نحوی است که پرداخت حق بیمه کالاهای وارداتی به نوعی عوارض واردات و به تعبیری، وظیفه و تعهد واردکننده و به مثابه دین به شرکت بیمه، محسوب می شود و شرکتهای بیمه در صورت ورود خسارت به واردکنندگان حاضر به جبران کامل خسارت آنها نیستند.

 

*** تغییر رویکرد فعالیت شرکت های بیمه‌ای

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران در پایان پیرامون تغییر رویکرد فعالیت شرکت های بیمه ای اظهار داشت:

با توجه به پرداخت حق بیمه و خساراتی که به واردکنندگان در مسیر تامین کالای اساسی مورد نیاز کشور تحمیل می شود لازم است تا شرکت های بیمه نسبت به انجام وظایف و تعهدات خود در قبال بیمه گذاران اقدام کنند و برای تحقق این امر نیاز به تغییر رویکرد در فعالیت شرکت های بیمه ای کشور است.

اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیورایران مساله عدم پایبندی شرکتهای بیمه ای به تعهداتی که در قبال بیمه گذاران دارد را از طریق سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بیمه مرکزی و  شورای رقابت پیگیری می کند.

 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول