کد خبر:241136
پ
سعید محمد
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص):

نقش قرارگاه خاتم در اتصال ریلی ایران به افغانستان/ راه ‌آهن خواف – هرات زمینه‌ساز توسعه تجاری دو کشور

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) معتقد است، پروژه راه ‌آهن خواف – هرات زمینه‌ساز توسعه تجاری میان ایران و افغانستان می‌شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) معتقد است، پروژه راه ‌آهن خواف – هرات زمینه‌ساز توسعه تجاری میان ایران و افغانستان می‌شود.

 

*** راه ‌آهن خواف – هرات زمینه‌ساز توسعه تجاری دو کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید محمد با بیان اینکه پروژه راه ‌آهن خواف – هرات در آینده نزدیک افتتاح می‌شود اظهار داشت:

کشور افغانستان، با ۹۳۶ کیلومتر مرز مشترک با ایران، یکی از مهم‌ترین همسایه‌های شرقی ایران محسوب می‌شود اما علاوه بر مشکلات ساختاری و مشکلات امنیتی حاکم بر جامعه افغانستان، نبود زیرساخت‌های مناسب حمل و نقل در داخل این کشور و عدم دسترسی به آب‌های آزاد، همواره یکی از محدودیت‌های اصلی افغانستان در توسعه و پیشرفت اقتصادی بوده است.

پروژه بین‌المللی راه‌ آهن خواف – هرات بر اساس منویات مقام معظم انقلاب و به منظور اتصال افغانستان به شبکه ریلی ایران و با هدف برقراری ارتباط این کشور با بندرعباس و بندر چابهار که مبادی دسترسی به آب‌های آزاد و تجارت بین‌المللی هستند تعریف شده است و از طرفی، امکان ترانزیت کالا از طریق کریدور شرقی- غربی و از سمت مرز آستارا به اروپا را برای کشور افغانستان فراهم می‌سازد.

 

*** جزییات پروژه راه‌ آهن خواف – هرات

 

وی در خصوص مشخصات این پروژه ریلی گفت:

راه ‌آهن خواف – هرات به طول حدود ۲۲۵ کیلومتر، به صورت یک خطه، بـا سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت برای قطارهای مسافری و ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت برای قطارهای باری طراحی شده است و خواف در خراسان رضوی را به هرات، شهر پرجمعیت غرب افغانستان متصل خواهد کرد.

راه ‌آهن خواف – هرات  شامل دو بخش اصلی داخل و خارج از کشور است و در قالب ۴ قطعه تعریف شد که زیرسازی قطعه اول و دوم و روسازی قطعه سوم آن مجموعاً به طول ۱۳۸ کیلومتر با هزینه جمهوری اسلامی ایران و با همکاری وزارت راه و شهرسازی و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اجرا شد و قطعه چهارم در تعهد کشور افغانستان است.

 

محمد با اشاره به اینکه قطعه سوم این پروژه جدیداً به بهره‌برداری رسیده است افزود:

این قطعه شامل تهیه مصالح، خرید و نصب تجهیزات و اجرای روسازی به همراه ساخت ایستگاه‌هاست و از منطقه صفر مرزی در شمتیغ تا ایستگاه روزنک در خاک افغانستان به طول ۶۸ کیلومتر ادامه دارد.

 

*** مشکلات پروژه راه ‌آهن خواف – هرات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در پایان پیرامون مشکلات این پروژه اظهار داشت:

وجود تنگناهای مختلف و شرایط خاص امنیتی و اجرایی حاکم بر پروژه و منطقه گرچه اجرای این پروژه ملی را با مشکلات فراوان روبه‌رو ساخت اما عزم بلند و همت راسخ متخصصان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) زمینه اتمام این پروژه را در سال جهش تولید فراهم کرد.

با توجه به اینکه کشور افغانستان فاقد شبکه راه‌ آهن است و پروژه راه ‌آهن خواف – هرات اولین خط راه ‌آهن با عرض استاندارد در این کشور محسوب می‌شود، احداث این پروژه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و علاوه بر ثمرات گوناگون برای کشور افغانستان، زمینه رشد و توسعه استان‌های شرقی ایران را نیز فراهم می‌کند و مبادلات تجاری بین دو کشور در مرزهای شرقی را در بستر حمل و نقل ریلی توسعه خواهد داد.

 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول