کد خبر:241081
پ
ابلاغ قانون یارانه کالاهای اساسی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

استنکاف رییس جمهور از ابلاغ قانون یارانه کالاهای اساسی

در پی استنکاف رییس‌جمهور، رییس مجلس شورای اسلامی قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی را ابلاغ کرد.

در پی استنکاف رییس‌جمهور، رییس مجلس شورای اسلامی قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی را ابلاغ کرد.

 

*** ابلاغ قانون یارانه کالاهای اساسی توسط رییس مجلس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،‌ محمد باقر قالیباف در مکاتبه‌ای با رئیس هیئت مدیره روزنامه رسمی کشور، قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای‌اساسی را ابلاغ کرد.

در این مکاتبه آمده است، با توجه به انقضای مهلت مقرر در ماده ۱ قانون مدنی و در اجرای تبصره ذیل ماده یک قانون مذکور قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی برای چاپ و انتشار در روزنامه رسمی ابلاغ می‌گردد.

در ادامه مکاتبه رئیس مجلس با رئیس جمهور در این خصوص نیز قابل مشاهده است، ۲ هفته قبل در نامه مذکور آمده بود، در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (۱۲۳) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای‌اساسی که با عنوان طرح یک‌فوریتی تأمین کالاهای‌اساسی به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، با تصویب در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۹٫۸٫۲۷ و تأیید شورای محترم نگهبان به‌پیوست ابلاغ می‌شود.

 

 

 

 

*** پرداخت یارانه کالاهای اساسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به جلسه اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با نمایندگان دولت درخصوص تأمین منابع طرح یارانه‌کالاهای اساسی، اظهار داشت:

در این جلسه نمایندگان بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه و غیره حضور داشتند و درباره زوایای مختلف منابع قابل‌اتکا برای پرداخت یارانه کالاهای اساسی بحث شد.

 

ارکانی‌ در پایان، افزود:

در جلسه اخیر کمیسیون پیشنهادات جدید مجلس در خصوص تغییر نرخ ارز محاسباتی در گمرک و همچنین افزایش مالیات و عوارض تراکنش‌های با رقم بالا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

متأسفانه نمایندگان دولت تأکید داشتند در طرح مجلس رقم قابل توجهی از محل افزایش عوارض تراکنش‌ها به‌دست نخواهد آمد که البته این موضوع از سوی نمایندگان تأیید نشد، اما بررسی‌ها در این حوزه ادامه خواهد داشت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول