کد خبر:240810
پ
قیمت سکه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

کاهش ۵۰ هزار تومانی قیمت سکه/ روند کاهشی قیمت سکه و طلا

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در ۱۵ آذرماه با ۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به ۱۳ آذر ۱۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در ۱۵ آذرماه با ۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به ۱۳ آذر ۱۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان معامله شد.

 

*** قیمت‌ سکه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه ۱۵ آذرماه، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۱۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به قیمت ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین قیمت نیم‌سکه بهار آزادی برابر با ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه به چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان مبادله شد.

در بازار طلا نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۱۸ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای چهار میلیون و ۸۴۵ هزار تومان فروخته شد.

 

*** تاثیر بازار ارز بر قیمت‌سکه و طلا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، انس جهانی طلا نیز با افزایش نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته به قیمت یک‌هزار و ۸۳۹ دلار رسید.

طی دو هفته گذشته قیمت سکه و طلا متاثر از بازار ارز روند کاهشی داشت و نوسان ارزی و سیر نزولی قیمت ارز روی بازار طلا نیز تأثیر گذاشت.

بررسی روند معاملات ارزی در روزهای اخیر نشان می‌دهد که کاهش ریسک‌های برون‌زا، حضور پرقدرت بازارساز و تقویت عرضه اسکناس در بازار متشکل ارزی به منظور مدیریت نوسان نرخ ارز، باعث افت قیمت‌ها در بازار ارز و همچنین بازار طلا شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول