کد خبر:240646
پ
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

پروازهای عبوری از آسمان ایران ۷ درصد افزایش یافت

بررسی آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران حاکی از آن است که پروازهای عبوری از آسمان کشور در  مهرماه سال جاری ۶.۹۲ درصد افزایش یافته است.

بررسی آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران حاکی از آن است که پروازهای عبوری از آسمان کشور در  مهرماه سال جاری ۶.۹۲ درصد افزایش یافته است.

 

*** افزایش پروازهای عبوری از آسمان ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس آمار منتشر شده شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران طی مهرماه سال جاری ۱۱ هزار و ۹۴ پرواز عبوری از آسمان کشور انجام شده که نسبت به ماه سال گذشته، ۶٫۹۲ درصد افزایش یافته است.

طی شهریورماه سال جاری ۱۰ هزار و ۳۷۶ پرواز از آسمان ایران عبور کرده بودند. 

در مهرماه سال گذشته ۲۳ هزار و ۶۵ پرواز از آسمان کشورمان استفاده کرده بودند که مقایسه این عدد با پروازهای مهرماه سال ۹۹ حاکی از رشد منفی ۵۲ درصدی در اولین ماه پاییز ۹۹ است.

 

*** رشد ۱۱۵ درصدی پروازهای عبوری

 

پروازهای عبوری از آسمان کشور طی ماه‌های فروردین، اردبیهشت، خرداد، تیر، مرداد و شهریور به ترتیب در مقایسه با ماه‌های مشابه سال گذشته ۸۵ درصد، ۸۵، ۸۰، ۷۱، ۶۵ و ۵۶ درصد کاهش یافته است.

آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نشان می‌دهد روند افزایش پروازهای عبوری در حال بهبود است.

طی فروردین ماه سال ۹۹ پروازهای عبوری از ۵ هزار و ۱۶۲ پرواز با رشد حدود ۱۱۵ درصدی به ۱۱ هزار و ۹۴ پرواز در مهرماه رسیده است.

 

*** بیشترین تعداد پرواز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ۶ ماهه نخست سال ۹۹ تعداد پروازهای‌عبوری از آسمان ایران، ۴۱ هزار و ۲۵ سورتی پرواز بود در حالی که در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ ، ۱۶۱ هزار و ۸۹۳ سورتی پرواز از آسمان ایران عبور کرده بود که کاهش ۷۴.۶ درصدی نشان می‌دهد.

طی ۱۰ سال اخیر، بیشترین تعداد پروازهای عبوری در یک ماه، به شهریور ۱۳۹۶ با انجام ۴۰ هزار و ۲۵۷ سورتی پرواز (متوسط ۱۲۹۸ پرواز عبوری در هر روز) اختصاص داشت، کمترین تعداد نیز در اردیبهشت سال ۹۹ با انجام ۴ هزار و ۳۸۹ سورتی پرواز (متوسط ۱۴۱.۵ پرواز عبوری در هر روز) ثبت شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول