کد خبر:240933
پ
تولید
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

پرداخت ۵۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید تا پایان آبان‌ماه ۹۹

مطابق آمارهای منتشر شده وزارت صنعت از ابتدای سال جاری تا پایان آبان‌ماه ۵۹ هزار و ۲۷۹ میلیارد ریال تسهیلات در قالب پروژه رونق تولید پرداخت شد.

مطابق آمارهای منتشر شده وزارت صنعت از ابتدای سال جاری تا پایان آبان‌ماه ۵۹ هزار و ۲۷۹ میلیارد ریال تسهیلات در قالب پروژه رونق تولید پرداخت شد.

 

*** تسهیلات رونق تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، این میزان تسهیلات به ۲ هزار و ۲۷۴ واحد تولیدی پرداخت شده است.

برپایه این گزارش، تعداد درخواست‌ها در هشت ماهه سال جاری برای دریافت این تسهیلات ۹ هزار و ۶۳۶ فقره درخواست بود که تعداد پنج هزار و ۸۸۸ فقره به مبلغ ۲۱۳ هزار و ۶۵۳ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند و در نهایت ۵۹ هزار و ۲۷۹ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

۶۸۱ واحد تولیدی در هفت ماهه سال جاری در قالب تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) نزدیک به ۳۷ هزار و ۹۱۲ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند.

در همین راستا در قالب تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) از ابتدای اسفند ۹۷ تا پایان مهرماه مبلغ ۶۹ هزار و ۷۰۳ میلیارد ریال تسهیلات به یک‌هزار و ۲۳۲ واحد پرداخت شده است.

 

*** صندوق توسعه ملی

 

برنامه تولید و اشتغال (موضوع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه کشور) از اسفند ماه ۹۷ پس از انعقاد تفاهم‌نامه و موافقت‌نامه مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت با سازمان برنامه و بودجه کل کشور، ابلاغ دستورالعمل‌های اجرایی مربوطه، انعقاد قرارداد عاملیت با بانک‌ها و پیاده‌سازی فرآیند اعطای تسهیلات از طریق سامانه بهین‌یاب وزارت صنعت وارد فاز اجرایی شد.

سقف منابع مورد نیاز این برنامه ۲۰۱ هزار و ۲۹۹ میلیارد ریال تعیین شده است.

صندوق توسعه ملی به همین منظور تاکنون طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ به میزان ۵۵ هزار و ۲۰۰ میلیون ریال نزد بانک‌های عامل طرف قرارداد سپرده‌گذاری کرده که در تلفیق با منابع داخلی بانک‌ها (۵۰ درصد منابع صندوق و ۵۰ درصد منابع بانک‌ها)، منابع ایجاد شده برای پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و سرمایه ثابت به مبلغ ۱۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

پس از ابلاغ دستورالعمل اجرایی برنامه ذکر شده توسط وزارت صنعت، کمیته‌های بررسی و کارگروه‌های استانی تشکیل و اقدامات لازم به منظور ثبت درخواست متقاضیان تسهیلات و بررسی و معرفی واجدان شرایط به بانک‌های عامل در دستور کار قرار گرفت.

 

*** سامانه بهین‌یاب 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر همین اساس از ابتدای اجرایی شدن طرح تا پایان شهریورماه سال جاری (طی ۱۹ ماه) از ۶ هزار و ۶۰۰ درخواست ثبت شده در سامانه بهین‌یاب در سه بخش سرمایه در گردش، بازسازی، نوسازی و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در کل کشور، تعداد دو هزار و ۸۴۰ طرح/ واحد صنعتی و صنفی تولیدی با رقم حدود ۲۰۳ هزار میلیارد ریال توسط کارگروه‌های استانی تایید و به سرپرستی و شعب بانک‌های عامل در استان‌ها معرفی شدند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول