کد خبر:240778
پ
آلودگی هوا
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران:

هوای پایتخت برای پنجمین روز پیاپی آلوده شد

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت برای پنجمین روز پیاپی آلوده اعلام شد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت برای پنجمین روز پیاپی آلوده اعلام شد.

 

*** آلودگی هوای پایتخت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در نخستین ساعات ۱۵ آذرماه با افزایش ترافیک صبحگاهی همراه با تداوم پایداری جو و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته کیفیت هوای بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

عدم وزش باد مؤثر طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را برقرار نخواهد کرد و احتمال می‌رود کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

 همچنین پیش‌بینی می‌شود استمرار پایداری و سکون جو تا ساعات پایانی و افزایش ترافیک شامگاهی باعث تجمع آلاینده‌ها در بیشتر مناطق شود بنابراین کیفیت هوا در محدوده ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

 

*** احتمال بهبود کیفیت هوا در ۱۶ آذرماه

 

با رشد ناپایداری جو تا صبح ۱۶ آذرماه همراه با احتمال بارش باران تا حدودی شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد و با وجود آغار تردد خودروها بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دورازانتظار نخواهد بود.

حاکمیت ناپایداری جوی طی روز و بارش باران شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد بنابراین در اواخر وقت ۱۶ آذرماه برقراری وضعیت قابل‌ قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت را به‌دنبال خواهد داشت.

 

*** آلاینده شاخص هوا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۱۵ بود و هوای پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار  داشت.

آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۱۳ است و هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول