کد خبر:241303
پ
فولاد مبارکه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

فولاد مبارکه پیشگام تحول دیجیتال در کشور است

با هدف حل چالش‌های فناورانۀ مطرح‌شده در رویداد ریورس پیچ(Reverse Pitch) مرکز نوآوری تحول دیجیتال فولاد، دومین دور بازدید شرکت‌های دانش ‌بنیان از خط تولید فولاد مبارکه انجام شد.

با هدف حل چالش‌های فناورانۀ مطرح‌شده در رویداد ریورس پیچ(Reverse Pitch) مرکز نوآوری تحول دیجیتال فولاد، دومین دور بازدید شرکت‌های دانش ‌بنیان از خط تولید فولاد مبارکه انجام شد.

 

*** رویداد ارائه چالش‌های فناورانه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با الزام و مأموریت مدیریت شرکت فولاد مبارکه به شرکت ایریسا مبنی بر تدوین برنامه هوشمندسازی و تحول دیجیتال در فولاد مبارکه، برنامه پنج‌ساله‌ای تدوین شد.

در همین زمینه و با هدف حل چالش‌های موجود در این خصوص، رویداد ارائه چالش‌های فناورانه در مهرماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار و پیشنهاد‌های برتر انتخاب شد، نهایتا ۱۲ تیم در مدت ۴ روز از خط تولید فولاد مبارکه بازدید کردند.

این تیم‌ها در این مدت از واحدهای آهن‌سازی، ریخته‌گری، نورد گرم و انباشت و برداشت بازدید و از نزدیک با فرایند کار این بخش‌ها آشنا شدند.

کاربردهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در حوزۀ SIEM برای شناسایی تهدیدات و حملات سایبری و ایجاد پلتفرم امن و شفاف به‌ منظور ارتقای امنیت و شفافیت فرایند خرید فولاد مبارکه با استفاده از فناوری‌های بلاک‌چِین و محاسبۀ چند طرفۀ امن از جمله موضوعاتی بودند که شرکت‌های دانش ‌بنیان برای طراحی و ایده‌پردازی‌های مرتبط با آن‌ها از مجموعۀ فولادمبارکه بازدید کردند.

 

*** فولاد مبارکه پیشگام تحول دیجیتال در کشور است

 

عضو هیئت ‌علمی دانشگاه اصفهان پس از بازدید از واحد نورد گرم با بیان اینکه تهدیدات سایبری در سال‌های اخیر علیه کشورمان افزایش یافته است، گفت:

محافظت از فضای سایبری کشور، به ‌ویژه فضای سایبری حوزۀ صنعت بسیار اهمیت دارد و باید بتوانیم برای مقابله با آن، تمهیدات لازم را بیندیشیم.

 

ترک لادانی، فولادمبارکه را از پیشگامان تحول دیجیتال در کشور برشمرد و خاطرنشان کرد:

این بازدید کمک کرد ایمانمان به توان داخلی قوی‌تر شود و تشویق شویم پژوهش‌های دانشگاهی را بیشتر به سمت صنعت و موارد مرتبط با صنعت سوق دهیم.

 

*** توسعه‌یافتگی فولاد مبارکه نشان از عمق فعالیت‌های علمی و پژوهشی

 

عضو هیئت ‌علمی دانشگاه صنعتی اصفهان و رئیس مرکز فناوری اطلاعات این دانشگاه نیز پس از بازدید از واحد آهن‌سازی و واحد انباشت و برداشت، توسعه‌ یافتگی فولادمبارکه را نشان از عمق فعالیت‌های علمی و پژوهشی در این مجموعه عنوان کرد و اظهار کرد:

بازدید میدانی امروز موجب شد بتوانیم دقیق‌تر و جامع‌تر با نیازمندی‌های فولادمبارکه آشنا شویم و پیشنهاد‌های خود را مطرح کنیم.

 

فانیان در پایان، افزود:

بی‌شک حوزۀ گسترده‌ای که در بخش انبارهای فولادمبارکه وجود دارد می‌طلبد سامانه‌ای که هم دارای بنیۀ علمی قوی و هم کاربردی باشد برای مجموعه فولاد طراحی شود.

 

*** بازدید از واحدهای مختلف فولاد مبارکه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیران شرکت‌های دانش‌ بنیان و متخصصان دانشگاهی طی مدت ۴ روز بازدید از واحدهای مختلف فولاد مبارکه در جلسات تخصصی نیز به گفت‌وگو با مدیران و کارشناسان فولادمبارکه پرداختند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول