کد خبر:240742
پ
پول
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

عیدی سال ۹۹ کارگران مشخص شد/ سقف عیدی، ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

حداقل عیدی سال جاری کارگران بیمه شده تامین اجتماعی، ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و حداکثر عیدی نیز ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خواهد بود.

حداقل عیدی سال جاری کارگران بیمه شده تامین اجتماعی، ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و حداکثر عیدی نیز ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 

*** حداقل و حداکثر عیدی کارگران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس قانون، میزان عیدی پرداختی به‌کارگران شامل یک حداقل و یک حداکثر است که براساس پایه دستمزد کارگری مشخص می‌شود.

براساس این فرمول، حداقل عیدی سال جاری کارگران بیمه شده تامین اجتماعی، ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود، همچنین حداکثر عیدی نیز نود ضربدر حداقل دستمزد روزانه است که مبلغ ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان  می‌باشد.

بنابراین سال جاری تمام‌کارگران بین ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان عیدی خواهند گرفت و هر نوع پرداختی کمتر از این، غیرقانونی بوده و کارگران حق شکایت دارند.

 

*** میزان مبلغ عیدی در سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بهمن‌ماه سال ۹۸ در خصوص عیدی کارگران، اظهار داشت:

عیدی سال ۹۸ برای کارگرانی که حقوق پایه آن‌ها بر مبنای حداقل دستمزد مصوب سال ۹۸ معادل یک‌میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۲ تومان است، ۳ میلیون و ۳۳ هزار و ۷۶۵ تومان خواهد بود و

عیدی سایرکارگران که حقوق پایه آن‌ها بیش از حداقل دستمزد است نیز دو برابر حقوق پایه باید محاسبه شود به شرطی که از ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۶۴۶ تومان بیشتر نشود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول