کد خبر:240897
پ
صادرات
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ایران در رتبه نوزدهم کشورهای صادرکننده شمش فولادی

ایران در صادرات شمش فولادی در رتبه ۱۹ و در صادرات محصولات فولادی در جایگاه ۵۳ دنیا در سال ۲۰۱۹ قرار گرفت.

ایران در صادرات شمش فولادی در رتبه ۱۹ و در صادرات محصولات فولادی در جایگاه ۵۳ دنیا در سال ۲۰۱۹ قرار گرفت.

 

*** رتبه ۱۵۹ در واردات شمش فولاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس اعلام وب سایت Trade Map در سال ۲۰۱۹ ایران از نظر واردات جهانی فولاد خام (شمش) در بین ۱۹۶ کشور، رتبه ۱۵۹ را به خود اختصاص داد.

شایان ذکر است، ایران در بخش صادرات محصولات فولادی در بین ۱۹۵ کشور به جایگاه ۵۳ در سال ۲۰۱۹ رسید و ضمن اینکه رتبه کشورمان از واردات جهانی محصولات فولادی در میان ۲۲۶ کشور برابر با ۸۵ بود.

 

*** واردات محصولات فولادی

 

براساس اعلام وب سایت مزبور، میزان واردات فولاد خام و محصولات فولادی کشورمان در سال ۲۰۱۹ به ترتیب ۴۲ و ۳۰۲ میلیون دلار ثبت شده بود، همچنین صادرات فولاد خام و محصولات فولادی نیز در همین سال به ترتیب ۳۱۲ و ۲۵۲ میلیون دلار را نشان می دهد.

 

*** تولید ۲۶.۸ میلیون تن شمش در سال ۹۸

 

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت به نقل از منبع مزبور آورده است، سال ۹۸ مجموع تولید فولاد خام (شمش) ۲۶.۸ میلیون تن ثبت شد و میزان محصولات فولادی هم به رقم ۲۰.۶ میلیون تن رسید.

 

*** میزان صادرات و واردت فولاد

 

لازم به ذکر است، آمارهای تجارت خارجی در هفت ماهه ابتدایی سال جاری، گویای صدور چهار میلیون و ۳۷۵ هزار و ۸۵۱ تن زنجیره و محصولات فولادی به ارزش یک میلیارد و ۵۹۰ میلیون دلار است که ۷۶.۸ درصد در بخش شمش فولادی به بیلت و بلوم اختصاص داشت، ضمن اینکه ارزش صادرات هفت ماهه ۹۹ نسبت به مدت مشابه کاهش ۳۷ درصدی دارد.

همچنین در سال ۹۸، مجموع صادرات شمش و محصولات فولادی از ۱۰.۵ میلیون تن هم فراتر رفت.  

واردات زنجیره و محصولات فولادی در هفت ماهه ابتدایی سال جاری به رقم ۶۳۳ هزار و ۶۶۵ تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۸ افزایش ۵۱ درصدی را نشان می‌دهد، همچنین ارزش واردات زنجیره و محصولات فولادی در دوره فروردین لغایت مهر ۹۹ بیش از ۷۱۴.۶ میلیون دلار ثبت شد که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۸ رشد ۳۲ درصدی را ثبت کرد.

صادرات شمش فولادی در هفت ماهه سال جاری به رقم سه میلیون و ۱۹۱ هزار تن رسید که از این رقم سهم بیلت و بلوم ۷۶.۸ درصد ثبت شد.

 

*** صادرات بیلت و بلوم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، انجمن تولید کنندگان فولاد ایران آمار داد که صادرات بیلت و بلوم در هفت ماهه سال جاری دو میلیون و ۴۵۱ هزار تن و اسلب هم برابر با ۷۴۰ هزار تن بود، همچنین میزان واردات بیلت و بلوم در هفت ماهه ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ به رقم سه هزار تن رسید که افزایش ۵۰ درصدی را نشان می دهد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 12 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول