کد خبر:241275
پ
فولاد
خبرگزاری صنایع گزارش می‎دهد:

دست‌یابی به رکورد روزانه تولید ۲۱ ذوب در کوره قوس شمارۀ ۱ فولادسازی

کارشناس تولید کوره‌های قوس الکتریکی ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، از ثبت رکورد ۲۱ ذوب بر روز در کورۀ شمارۀ ۱ فولادسازی در سیزدهم آذرماه خبر داد.

کارشناس تولید کوره‌های قوس الکتریکی ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، از ثبت رکورد ۲۱ ذوب بر روز در کورۀ شمارۀ ۱ فولادسازی در سیزدهم آذرماه خبر داد.

 

*** دست‌یابی به رکورد تولید ۲۱ ذوب در فولادسازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بهنام ادیبی از ثبت رکورد ۲۱ ذوب بر روز در کورۀ شمارۀ ۱ فولادسازی در سیزدهم آذرماه خبر داد و اظهار کرد:

در سالی که شرکت فولاد مبارکه تولید ۷٫۲ میلیون تن فولاد را سرلوحۀ کار و هدف خود قرار داده است، دست‌یابی به این رکورد بسیار ارزشمند محقق شد.
در این راستا، زمان تخلیه تا تخلیه به ۶۹ دقیقه و مصرف انرژی الکتریکی به ۴۸۵ کیلووات ساعت بر تن مذاب کاهش یافت. وی افزود پیش از این نیز در تاریخ ۲۹ آبان ماه، رکورد ۲۰ ذوب در کورۀ شمارۀ ۲ فولادسازی محقق شده بود.

همچنین کارشناس تولید کوره‌های قوس الکتریکی ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم در پایان ضمن تشکر از رؤسای واحدها، کارشناسان تولید و تعمیرات و دفتر فنی کوره‌های قوس، هماهنگ‌کننده‌ها و شیفت فورمن های تولید ناحیه، اپراتورهای کاردان و باانگیزۀ خط تولید، کارکنان واحدهای حمل سرباره و آماده‌سازی پاتیل مذاب و همچنین مجموعۀ کارکنان واحدهای پشتیبانی، ستادی و پیمانکاری در ناحیۀ فولادسازی، ابراز امیدواری کرد با حفظ و تقویت کار تیمی صورت‌گرفته، موفقیت به ‌دست‌آمده تثبیت و به سایر کوره‌ها گسترش یابد.

 

*** نقش پایش مداوم پارامترها

 

کارشناس برق و ابزار دقیق کوره‌های قوس نیز ضمن تأکید بر نقش پایش مداوم پارامترها توسط مجموعۀ تولید و تعمیرات عنوان کرد:

در این راستا، توان الکتریکی کوره با در نظر گرفتن ظرفیت ترانسفورماتور افزایش یافت و نقطۀ بهینۀ کاری کوره با همفکری همکاران به نحوی تعیین گردید که تمامی تجهیزات جانبی پذیرای این افزایش ظرفیت باشند.

 

*** حداکثر استفاده از منابع موجود

 

مسئول ذوب کوره نیز، بیان داشت:

با ایجاد تعادل بین سیستم شارژ آهن اسفنجی و توان الکتریکی و حرارتی کوره، حداکثر استفاده از منابع موجود و زمان‌های کاری کوره میسر شد و رکورد فوق به دست آمد.

 

*** تلاش چهار تیم کاری کوره

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شیفت فورمن کوره‌های قوس الکتریکی به حداقل رساندن زمان‌های آماده‌سازی بین ذوب کوره در این روز و همراهی چهار تیم کاری کوره در دست‌یابی به این مهم را مورد تأکید قرار داد و افزود:

این رکورد نتیجۀ تلاش و همدلی همۀ همکاران در خصوص کنترل مواد ورودی، کنترل فرایند ذوب‌گیری، آماده‌ به ‌کاری تجهیزات و کاهش توقفات آماده‌سازی کوره است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول