کد خبر:240855
پ
سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

بازگشت ۹۹۱ واحد صنعتی تعطیل به چرخه تولید/ بازگشت و تثبیت ۱۷ هزار فرصت شغلی/ صنایع شیمیایی، فلزی و غذایی در صدر واحدهای صنعتی احیاء شده

مسئولان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از بازگشت ۹۹۱ واحد صنعتی تعطیل به چرخه تولید خبر دادند که بازگشت و تثبیت ۱۷ هزار فرصت شغلی را به همراه داشته است.

مسئولان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از بازگشت ۹۹۱ واحد صنعتی تعطیل به چرخه تولید خبر دادند که بازگشت و تثبیت ۱۷ هزار فرصت شغلی را به همراه داشته است.

 

*** راه‌اندازی مجدد ۹۹۱ واحد صنعتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اصغر مصاحب با بیان این مطلب، اظهار کرد:

با راه‌اندازی مجدد این واحدها، برای ۱۷ هزار و ۹۰ نفر اشتغالزایی یا تثبیت شغل شده است.

هم اکنون در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور بیش از ۴۶ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط مستقر هستند که حدود ۹۲۰۰ مورد از آن‌ها غیرفعال و راکد می‌باشند.

از این رو در سال ۹۹، در مرحله نخست احیاء ۱۵۰۰ واحد صنعتی و در بازنگری برنامه‌های وزارت صنعت، راه‌اندازی مجدد ۲۰۰۰ واحد در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفته است.

با بازگشت ۹۹۱ واحد صنعتی به چرخه تولید از ابتدای سال جاری ۶۶ درصد از برنامه تدوین شده برای احیاء صنایع کوچک و متوسط در سال ۹۹ عملیاتی شده است.

 

*** ایجاد اشتغال دوباره در واحدهای احیاء شده

 

وی با توجه به برنامه‌ریزی احیاء ۲۷ هزار شغل در واحدهای صنعتی راکد، آمار تحقق یافته اشتغال در واحدهای احیاء شده بیش از ۶۳ درصد از مجموع اشتغال مورد نظر از محل این برنامه است، گفت:

رشته صنایع شیمیایی با ۲۴۷ واحد، فلزی با ۲۳۴ واحد و غذایی با ۲۱۲ واحد، به ترتیب بیشترین تعداد راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی را از ابتدای سال ۹۹ به خود اختصاص داده‌اند.

 

عضو هیئت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در خصوص اینکه سرانه اشتغال هر واحد صنعتی که مجدداً راه‌اندازی شده، به ‌طور متوسط ۱۸ نفر است و سرمایه‌گذاری انجام شده برای احیاء این واحدها بیش از ۳ هزار و ۳۵ میلیارد تومان بوده است، گفت:

راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی به بهره‌برداری رسیده غیرفعال از طریق واگذاری به سرمایه‌‌گذار جدید، تأمین مالی، اخذ شریک سرمایه‌گذار، تأمین مواد اولیه، اجاره به شرط تملیک، حل مشکلات اختلاف شرکاء و …، انجام شده است.

تجربه سال‌های گذشته در راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی به بهره‌برداری رسیده غیرفعال نشان می‌دهد که در شش ماهه دوم سال، عملکرد بهتری در این حوزه اتفاق می‌افتد و امیدواریم این روند در سال ۹۹ نیز با تمهیدات اتخاذ شده و همکاری دستگاه‌های مرتبط بیش از پیش محقق شود.

 

*** ایجاد اشتغال ۹۳۵ هزار و ۵۵۷ نفر در سراسر کشور

 

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۵۰۱ شهرک و ۳۲۲ ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی در حال بهره‌برداری، ۷۷ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فنآوری، ۳۷ مرکز خدمات فنآوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فنآوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۸۷ هزار و ۸۶۳ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۴۶ هزار و ۴۱۳ واحد صنعتی و سه هزار و ۵۵ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۳۵ هزار و ۵۵۷ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول