اخبار برگزیده

کد خبر:241721
پ
دودکش جدید کائوپرهای کوره بلند
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

عملیات مونتاژ دودکش جدید کائوپرهای کوره بلند شماره دو آغاز شد

پیرو شکستگی دودکش کائوپرهای کوره بلند شماره ۲ در مهرماه سال ۹۹ با حضور همه جانبه پرسنل کارگاه تعمیر تجهیزات مدیر مهندسی برنامه‌ریزی و نظارت بر نگهداری و تعمیرات و مدیریت نسوز شرکت دودکش جدید کائوپرها ساخته و عملیات مونتاژ آن آغاز شد.

پیرو شکستگی دودکش کائوپرهای کوره بلند شماره ۲ در مهرماه سال ۹۹ با حضور همه جانبه پرسنل کارگاه تعمیر تجهیزات مدیر مهندسی برنامه‌ریزی و نظارت بر نگهداری و تعمیرات و مدیریت نسوز شرکت دودکش جدید کائوپرها ساخته و عملیات مونتاژ آن آغاز شد.

 

*** آغاز عملیات مونتاژ دودکش کائوپرهای کوره بلند شماره دو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا یزدان پناه با بیان این مطلب، اظهار داشت:

همزمان با مورد فوق ساخت قسمت آسیب دیده لوله مربوط به مسیر ورودی هوای گرم واحد PCI نیز توسط کارگاه اسکلت فلزی و آهنگری در برنامه قرار گرفت و این لوله به قطر ۲۶۰۰ میلیمتر و طول ۱۰ متر با وزن تقریبی ۷ تن و دو مجموعه زانو۳۰ درجه با قطر ۲۶۰۰ و با وزن تقریبی ۳٫۲ تن ظرف مدت ۴۸ ساعت ساخته و به محل منتقل گردید تا پس از اتمام عملیات دمونتاژ (و در صورت آسیب جدی به لوله مزبور) در برنامه تعویض قرار گیرد.

 

وی با بیان این که همزمان با موارد فوق تهیه نقشه‌های دودکش جدید و متعلقات جانبی مربوطه، توسط واحد طراحی این مهندسی شروع و نهایتا در ۱۹۵ شیت به انجام رسید (به ارتفاع حدود ۷۰ متر و بیشترین قطر ۷ متر و کمترین قطر ۳٫۸ متر و به وزن ۷۷۶۶۲ کیلوگرم) که تهیه این تعداد نقشه در این بازه زمانی در نوع خودکم سابقه بوده است، افزود:

پس از آن مرحله تکنولوژی اسکلت فلزی توسط واحد برنامه‌ریزی و تکنولوژی این مهندسی صورت پذیرفت و با تهیه متریال و ملزومات مورد نیاز، کار عظیم ساخت دودکش مزبور برنامه‌ریزی شد.

با توجه به ابعاد بسیار بزرگ قطعه مذکور (قطر تقریبا ۷متر) و طبیعتا فضای محدود کارگاه و نیز محدودیت‌های ساخت قطعات در خارج از کارگاه، در نهایت بعد از حدود ده روز اولین و بزرگترین قطعه ساخته و پس از عملیات سندبلاست و رنگ آمیزی به محل منتقل و آماده مونتاژ گردید.

 

*** جزییات ساخت دودکش

 

وی درباره ساخت این سازه فلزی، تاکید کرد:

ساخت کل این سازه عظیم فلزی، به صورت ۵ تکه برای قسمت مخروطی شکل به طول ۱۶٫۵ متر و به صورت ۶ تکه برای قسمت لوله ای شکل به طول ۵۴ متر انجام شد و سایر متعلقات نظیر ۷۰ متر راه پله اضطراری و ۲ مجموعه پلاتفرم تعمیراتی اطراف دود کش و… نیز با وجود تمام مشکلات اعم از تاخیر در تامین متریال و ملزومات، در بازه زمانی ۲ ماهه انجام شد که برگ زرین دیگری از فعالیت های مجموعه کارگاه های ساخت و ستاد مدیریت مهندسی نت محسوب می‌شود.

 

مدیر مهندسی برنامه ریزی و نظارت بر نگهداری و تعمیرات شرکت در پایان، افزود:

علیرغم تنوع و حجم بالای ساخت قطعات سنگین و فوق سنگین در کارگاه اسکلت فلزی و آهنگری طی ماه‌های گذشته ( چهار مجموعه پاتیل فولاد، چهار مجموعه واگن دامکار، سه مجموعه غبار بر راه آهن، چهار مجموعه تاندیش فولادسازی، رام کالسکه چدن بر و…. ) با کار شبانه‌روزی پرسنل غیرتمند این کارگاه، هیچگونه اختلالی در ساخت قطعات سایر بخش‌های کارخانه نیز ایجاد نگردید.

 

*** مشارکت راهبری ماشین آلات در پروژه مدیریت‌های کوره بلند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است در این پروژه مدیریت‌های کوره بلند، راهبری ماشین آلات، تعمیرات و نوسازی راه و ساختمان، سفارشات و کنترل کالا، خرید تجهیزات و شرکت توسعه صنعت لنجان مشارکت دارند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 12 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول