کد خبر:240703
پ
مجید ارغنده پور
مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌ها و نظارت بر تشکل‌های سازمان حمایت:

دریافت ۱۰ هزار و ۴۷۵ گزارش تخلف از ناظران افتخاری در آبان ماه ۹۹

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌ها و نظارت بر تشکل‌های سازمان حمایت از دریافت ۱۰ هزار و ۴۷۵ گزارش از ناظران افتخاری در آبان ماه ۹۹ خبر داد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌ها و نظارت بر تشکل‌های سازمان حمایت از دریافت ۱۰ هزار و ۴۷۵ گزارش از ناظران افتخاری در آبان ماه ۹۹ خبر داد.

 

*** دریافت گزارش از ناظران افتخاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مجید ارغنده پور با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۴۷۵ گزارش دریافت شده، اظهار داشت:

پس از بررسی‌های انجام شده، ۱۰ هزار و ۲۶۴ مورد از این گزارشات قابل پیگیری و از این تعداد ۶ هزار و ۸۹۷ فقره (معادل ۶۷ درصد) متخلف شناخته شده است.

۲ هزار و ۵۲۲ مورد گزارش (معادل ۲۵ درصد) غیرمتخلف شناخته شده و همچنین ۸۴۵ مورد (معادل ۸ درصد) نیز به دلیل انجام مراحل دریافت نظر کارشناسی از نهاد‌ها و اتحادیه‌های ذیربط در دست بررسی است.

 

*** متقاضیان همکاری در طرح ناظران

 

وی پیرامون موضوع همکاری متقاضیان، خاطرنشان کرد:

این امکان برای متقاضیان همکاری در طرح ناظران فراهم شده تا با مراجعه به پورتال سازمان حمایت به نشانی http://cppo.mimt.gov.ir  و انتخاب استان محل سکونت، نسبت به تکمیل فرم شناسایی و دریافت کد رهگیری اقدام نمایند و پس از یک هفته از نتیجه بررسی در پورتال آگاهی یابند.

پس از تخصیص کد شناسایی و انجام آموزش‌های لازم، ناظران قادرخواهند بود در زمینه نظارت بر عملکرد و رفتار بنگاه‌های اقتصادی، رصد بازار، ارزیابی شرایط بازار و احصای مشکلات و نارسایی‌های آن، بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و ستادهای خبری سازمان‌های یادشده را در احقاق حقوق شهروندان یاری دهند.

 

*** راه‌های ارتباطی ناظران افتخاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌ها و نظارت بر تشکل‌های سازمان حمایت در پایان پیرامون راه‌های ارتباطی ناظران افتخاری برای ارسال گزارش تخلفات اقتصادی، اظهار داشت:

ناظر افتخاری با توجه به کدهای شناسایی تعریف شده می تواند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قبیل گران‌فروشی، کم فروشی، تقلب و غیره یا موارد مرتبط از سوی برخی بنگاه‌های اقتصادی، از طریق سامانه تلفنی ۱۲۴ ، اپلیکیشن آسان پرداخت”آپ”، سایت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و سایت مرجع رسمی قیمت کالا و خدمات ( ۱۲۴٫ir) ، گزارش های خود را‌ به سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان منعکس کرده و با دریافت کد پیگیری، از نتیجه اقدامات سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت اطلاع یابند.

این دفتر متولی پیگیری مباحث مربوط به ناظران افتخاری در سراسر کشور اماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و گزارشات از طریق شماره تلفن ۲۶۳۰۹۱۹۴ می باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول