کد خبر:240732
پ
جریمه بدهکارانی عوارض شبکه آزادراهی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

جریمه بدهکاران آزادراهی مشخص شد

بر اساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ جریمه بدهکارانی که عوارض مصوب در شبکه آزادراهی را پرداخت نکنند، ۲۰ درصد مازاد بر نرخ مصوب بوده و هر ماه به جرایم آن‌ها درصد دیگری اضافه خواهد شد.

بر اساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ جریمه بدهکارانی که عوارض مصوب در شبکه آزادراهی را پرداخت نکنند، ۲۰ درصد مازاد بر نرخ مصوب بوده و هر ماه به جرایم آن‌ها درصد دیگری اضافه خواهد شد.

 

*** جریمه بدهکاران آزادراهی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس بند (هـ) ماده واحده بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۰ دولت به مجلس، جریمه پرداخت نکردن عوارض مصوب آزادراه‌ها مشخص شد.

بر این اساس پرداخت عوارض مصوب در شبکه آزادراهی پس از هفت روز از زمان تردد در آزادراه‌ها، مشمول جریمه غیرقابل بخشودگی معادل ۲۰ درصد مازاد بر عوارض مصوب در آزادراه مربوطه است.

همچنین در صورت تاخیر بیش از یک ماه در پرداخت، علاوه بر اصل عوارض و جریمه مذکور، مشمول جریمه‌ای معادل ۲ درصد مجموع نرخ عوارض مصوب و جریمه ۲۰ درصدی به ازای هر ماه تاخیر می‌شود.

البته در این بند از لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اشاره‌ای به عوارض الکترونیکی یا غیرالکترونیکی نشده و مشخص نیست که این جرایم آیا مشمول آزادراه‌های الکترونیکی است یا خیر.

 

*** پیامک پرداخت عوارض آزادراهی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چندی پیش مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از آغاز ارسال پیامک پرداخت عوارض آزادراهی توسط پلیس راه خبر داد و اظهار داشت:

از اول مهرماه پلیس پیامک پرداخت عوارضی را برای ترددکنندگان از گیت‌های الکترونیکی ارسال می‌کند.

تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت راه و شهرسازی و پلیس منعقد شد که بر اساس آن پلیس از طریق ارسال پیامک هزینه عبور از عوارضی الکترونیکی را به رانندگان و مالکان خودرو ارسال می‌کند.

 

خادمی با بیان اینکه در ۴۰ روز کاری توانستیم نسبت به افزایش زیرساخت‌های فنی و فناوری الکترونیکی در پلیس راه و بخش خصوصی این اقدام را انجام دهیم، گفت:

اواخر هفته پیش آخرین اصلاحات انجام و تکمیل شد و از شنبه اقدامات مورد نیاز برای آمادگی پلیس در راستای ارسال پیامک پرداخت عوارضی آزادراه‌های الکترونیکی انجام شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول