کد خبر:240671
پ
بیمه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

جزئیات بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی

جزئیات استفاده بازنشستگان تامین اجتماعی از خدمات بیمه تکمیلی تشریح شد.

جزئیات استفاده بازنشستگان تامین اجتماعی از خدمات بیمه تکمیلی تشریح شد.

 

*** بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مبلغ بیمه تکمیلی تامین اجتماعی برای مستمری‌بگیران و بازنشستگان به شرح زیر می‌باشد:

حق بیمه مکمل سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹:۶۵۰.۰۰۰ ریال

مساعدت سازمان: ۲۱۰.۰۰۰ ریال

سهم پرداختی بیمه شده: ۴۴۰.۰۰۰ ریال

بازنشستگان و مستمری بگیرانی که قبلاً تحت پوشش بیمه تکمیلی بوده‌اند نیازی با مراجعه مجدد به کانون‌ها را ندارند و تمامی آن‌ها تحت پوشش بیمه تکمیلی جدید خواهند بود همچنین بازنشستگانی که تا کنون بیمه تکمیلی نبوده و یا قصد حذف بیمه را دارند نیز ۳ ماه از ۹۹/۹/۱ تا ۹۹/۱۲/۳۰ فرصت دارند تا نسبت به حذف و اضافه مشخصات خود و افراد تحت پوشش در لیست قرارداد جدید با مراجعه به دفاتر کانون‌ها و یا سایت کانون عالی بازنشستگان اقدام کنند.

 

***  جزئیات بیمه تکمیلی بازنشستگان

 

بایدها و نبایدهای بیمه تکمیلی بازنشستگان به شرح زیر است:

(۱) قرارداد بیمه تکمیلی درمان و بیمه عمر از تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ لغایت ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ به مدت یک سال میباشد و با امضاء برگه ثبت نام موافقت شما جهت برقراری بیمه تکمیلی و بیمه عمر برای یک سال ایفاد می‌گردد.

(۲) با توجه به ضوابط قرارداد بیمه درمان تکمیلی و بیمه عمر کسر از حقوق نامبرده و افراد تحت کفالت ایشان از آذرماه ۱۳۹۹ اعمال و بازنشسته مجاز به استفاده از بیمه تکمیلی و بیمه عمر از تاریخ شروع قرارداد می‌باشد.

(۳) با توجه به ضوابط ثبت نام قرارداد بیمه درمان تکمیلی و بیمه عمر بازنشسته می‌بایست همسر خود را بیمه کند مگر در مواردی که همسر خود شاغل یا بازنشسته باشد در صورت تمایل برای ثبت نام افراد تحت کفالت بازنشسته میبایست کلیه افراد (فرزندان و والدین) که به تبع بیمه شده اصلی دارای دفترچه بیمه پایه می‌باشند را بیمه کند و امکان انتخاب گزینشی میان آن‌ها وجود ندارد.

در صورت رعایت نکردن این بند مسئولیت‌عدم سرویس دهی شرکت بیمه‌گر، به عهده شخص ثبت نام‌کننده می‌باشد.

(۴) در صورت ثبت نام امکان تغییر و انصراف تا پایان قرارداد وجود ندارد مگر در موارد (ازدواج، فوت، طلاق، اشتغال به کار، خروج از کفالت و سربازی) که در این صورت باید فورا به کانون اطلاع داده شود و در صورت‌عدم اطلاع کانون مسئولیتی در قبال وجوه کسر شده از شما نخواهد داشت.

(۵) استفاده از خدمات بیمه تکمیلی و بیمه عمر منوط به کسر حق بیمه توسط شعبه مربوطه می‌باشد و دریافت معرفی نامه و تحویل فاکتور ظرف مدت ۴۵ روز بعد از کسر از حقوق امکان‌پذیر می‌باشد.

(۶) در صورتی که اشخاص پس از ثبت نام تصمیم به انتقال پرونده خود از شعب تامین اجتماعی تهران به دیگر استان‌های کشور بگیرند باید ابتدا به کانون مراجعه و باتسویه باقیمانده حق بیمه امکان انتقال را فراهم نمایند و در غیر اینصورت مسئولیت آن به عهده ایشان می‌باشد.

(۷) تکمیل فرم ثبت نام به مفهوم قرارگرفتن نام افراد در لیست بیمه تکمیلی و بیمه عمر نمیباشد و شخص باید با پیگیری خود از طریق دریافت فیش حقوقی از سایت و یا مراجعه به کانون از برقراری بیمه تکمیلی و بیمه عمر اطمینان حاصل نمایند و در صورت‌عدم پیگیری مسئولیت آن به عهده ثبت نام کننده www.tamin.ir می‌باشد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول