کد خبر:240757
پ
بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

افزایش ۱۹ هزار و ۷۳۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس ، ۱۵ آذر ماه در پایان معاملات با افزایش ۱۹ هزار و ۷۳۰ واحد روبه‌رو شد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به بیش از ۱۸٫۹ هزار میلیارد تومان رسید.

شاخص بورس ، ۱۵ آذر ماه در پایان معاملات با افزایش ۱۹ هزار و ۷۳۰ واحد روبه‌رو شد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به بیش از ۱۸٫۹ هزار میلیارد تومان رسید.

 

*** رشد ۱۹ هزار و ۷۳۰ واحدی شاخص بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بورس اوراق بهادار تهران که بعد از اصلاح حدود سه ماهه از هفته گذشته ارزنده شده و رو به رشد قرار گرفته است، امروز هم گرچه در ساعات آغازین بازار کاهش یافته بود، اما بعداً رو به افزایش گذاشت،‌ به گونه‌ای که در پایان معاملات، شاخص کل با رشد ۱۹ هزار و ۷۳۰ واحد به رقم یک‌میلیون و ۴۹۰ هزار و ۷۱۱ واحد رسید.

همچنین شاخص کل بورس با معیار هم‌وزن، امروز با افزایش ۸ هزار و ۶۹۵ واحد به رقم ۴۳۱ هزار و ۸۶۳ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از ۱۱٫۲ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۱٫۶ میلیون نوبت معامله و به ارزش ۱۲ هزار و ۵۴۵ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز شدند که ناشی از رشد شاخص‌ها دارد، به طوری که شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی نسبت به روز قبل ۱٫۳ درصد رشد کردند، همچنین شاخص کل بورس با معیار هم‌وزن و شاخص قیمت با معیار هم‌وزن ۲ درصد رشد کردند.

۱۵ آذر ماه، نمادهای شاخص‌ساز در بورس شامل پتروشیمی خلیج‌فارس، گلگهر، چادرملو، ایران‌خودرو، مپنا، کشتیرانی و سرمایه‌گذاری امید بوده‌اند.

 

*** فرابورس 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در فرابورس ایران هم ۱۵ آذر ماه شاخص کل در پایان معاملات روزانه با رشد ۳۳۷ واحد به رقم ۱۸ هزار و ۸۰۳ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و ۲۷۹ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران ۱۵ آذر ماه در فرابورس ایران بیش از ۲٫۹ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۷۸۷ هزار نوبت معامله و به ارزش ۶ هزار و ۴۱۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای شاخص‌ساز در فرابورس شامل پتروشیمی مارون، بانک دی، صنعتی مینو، پتروشیمی زاگرس، ذوب‌آهن، فولاد هرمزگان و مدیریت انرژی امید تابان هور بوده است.

امروز نمادهای پرتراکنش در فرابورس شامل برق و انرژی پیوندگستر، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، لاستیک یزد، دامپروری ملارد شیر، پتروشیمی ارومیه، ذوب‌آهن اصفهان و بانک دی بوده‌اند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول