کد خبر:240704
پ
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران:

اصلاح نظام تعرفه‌گذاری خدمات ناوبری هوایی برای جذب ایرلاین‌ها/ آمریکا قادر به حذف مسیر هوایی ایران نیست

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از اصلاح نظام تعرفه‌گذاری خدمات ناوبری هوایی برای جذب ایرلاین‌ها خبر داد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از اصلاح نظام تعرفه‌گذاری خدمات ناوبری هوایی برای جذب ایرلاین‌ها خبر داد.

 

*** مسیر فضای ایران برای مقاصد اروپای کوتاه‌تر و ارزان‌تر است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیاوش امیرمکری در خصوص انتشار خبری مبنی بر تلاش های دولت ترامپ برای انحراف پروازهای عبوری از آسمان ایران برای افزایش فشارها بر کشورمان، اظهار کرد:

مسیرهای هوایی ایران مانند بسیاری از مسیرهای هوایی سایر کشورها می‌تواند برای مقاصد برخی از نقاط دنیا کوتاه‌تر و مقرون به صرفه‌تر و برای برخی بلندتر و گران‌تر باشد.

مسیرهای هوایی ایران در مقایسه با مسیرهای رقیب ( در کشورهای همسایه) برای مقاصدی مانند اروپای شمالی و مرکزی، چین و آمریکای شمالی (که از مسیرهای به اصلاح قطبی یا POLAR استفاده می‌کنند) کوتاه‌تر و کاملا مقرون به صرفه است و عمده شرکت های فعال در کشورهای همسایه برای رسیدن به این مقاصد از این مسیرها استفاده می‌کنند.

در عین حال برای دسترسی به مقاصدی در جنوب اروپا، حوزه مدیترانه و آفریقا، مسیرهای هوایی ایران مسیرهای طولانی‌تر بوده و طبیعی است که شرکت های هواپیمایی منطقه از مسیرهای دیگر که تا حد زیادی کوتاه‌تر و مقرون به صرفه‌تر است استفاده می کنند.

 

*** اصلاح نظام تعرفه‌گذاری خدمات ناوبری هوایی برای جذب ایرلاین‌ها

 

امیرمکری در خصوص اصلاح نظام تعرفه‌گذاری خدمات ناوبری هوایی برای جذب ایرلاین‌ها، افزود:

در این بین مقاصدی وجود دارد که عبور از مسیرهای ایران و یا مسیرهای رقیب از نظر زمانی، تفاوت چندانی در آنها وجود ندارد و عواملی مانند قیمت و کیفیت خدمات ارایه شده مطرح می‌شود که شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برای جذب این بخش از بازار، اقدام به اصلاح نظام تعرفه‌گذاری خدمات ناوبری هوایی به منظور افزایش انعطاف‌پذیری تعرفه‌ها کرده و در حال بازاریابی فضا و مذاکره با شرکت‌های هواپیمایی مختلف با هدف افزایش ترافیک و پایدار سازی منابع درآمدی حاصل از آنها است.

 

*** قطر روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ پرواز بر فضای ایران دارد

 

وی با بیان اینکه به صرفه تر بودن عبور از آسمان ایران یا عربستان برای پروازهای قطری بستگی به مقصد پروازی دارد، تصریح کرد:

به عنوان نمونه اگر شرکت هواپیمایی قطر بخواهد به مقاصد قاره آفریقا پرواز کند طبیعی است که عبور از فضای عربستان کوتاه تر و مقرون به صرفه‌تر است اما اگر بخواهد به مقاصد اروپای مرکزی و شمالی پرواز بگذارد، مسیر ایران کوتاه‌تر و مقرون به صرفه‌تر است.

باید توجه داشت در شرایطی که قطر دچار ممنوعیت پرواز بر فراز کشورهای همسایه‌اش نبود به طور میانگین در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ پرواز از فضای ایران داشت که بعد از بسته شدن فضای کشورهای عربستان، امارات و بحرین، آمار این پروازها به ۳۰۰ تا ۴۰۰ پرواز روزانه افزایش یافت بنابراین طبیعی است که در صورت برطرف شدن تحریم های قطر با کاهش ۱۵۰ تا ۲۰۰ پرواز روزانه مواجه باشیم و پروازهای هواپیمایی قطری به مسیرهای سنتی و مختص خودش متناسب با مقاصد پروازی تغییر یابد.

به گفته امیرمکری، اکنون به دلیل بسته بودن فضای عربستان پروازهای قطری به آفریقا از خلیج فارس به سمت عمان و با دور زدن امارات به سمت آفریقا انجام می شود که بسیار مسیر طولانی است و در صورت باز شدن فضای عربستان حدود ۷۰ پرواز قطری را در طول روز از دست خواهیم داد.

 

*** ایمنی فضای کشور برای پروازهای عبوری

 

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، ایمنی فضای کشور را برای پروازهای عبوری بسیار مناسب دانست و گفت:

در خصوص فضای عربستان هیچ نوتام (اطلاعیه هوانوردی) امنیتی و ایمنی وجود ندارد در صورتی که FAA (اداره هوانوردی فدرال) و EASA (آژانس ایمنی هوانوردی اروپا) بعد از هدف قرار دادن پهباد آمریکا و سانحه اوکراین برای فضای ایران، نوتام صادر کرده‌اند اما از لحاظ ساختاری به دلیل وجود مسیرهای موازی مناسب، ایمنی فضای کشور برای پروازهای عبوری بسیار مناسب است.

 

*** آمریکا نمی‌تواند مسیر هوایی ایران را برای ایرلاین‌ها حذف کند

 

امیرمکری با تاکید بر اینکه آمریکا نمی‌تواند موجب حذف مسیر هوایی مقرون به صرفه فضای ایران برای شرکت‌های هواپیمایی دنیا شود، اظهار کرد:

دشمنی‌های دولت آمریکا با مسیر پیشرفت مردم ایران بر کسی پوشیده نیست اما شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران دارای مزیت‌های منطقه‌ای و نیز سابقه ارایه خدمات ناوبری هوایی ایران با کیفیت بالا است و اکنون استراتژی بازیگری فعال در بازار منطقه‌ای را در دستور کار خود دارد.

اگر شرکت‌های هواپیمایی منطقه رفتار حرفه‌ای و مبتنی بر کسب سود بیشتر مشروع در قالب توصیه‌های سازمان هواپیمایی کشوری (ICAO) را داشته باشند، قطعا شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران را به عنوان یک شریک تجاری معتبر و قابل اتکا در کنار خود خواهند داشت.

 

*** تحریم قطر فضای ایران برای عبور هواپیماهای قطری 

 

وی درباره اینکه در روزهای پر تلاطم تحریم قطر فضای ایران برای عبور هواپیماهای قطری باز بود، تاکید کرد:

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در روزهای پر تلاطم تحریم قطر به عنوان تنها محل عبور و مرور هوایی آن کشور مسئولانه وارد صحنه شد و با تحمل سختی ها و فشار زیاد بر زیرساخت ها و منابع انسانی دانش محور خود، بیشترین مساعدت را به کشور قطر داشت.

به گفته امیرمکری شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از لحاظ زیرساختی و اقتصادی با داشتن استاندارهای بین المللی ایکائو و یا کاهش نرخ تعرفه پروازهای عبوری می‌تواند موجب جذب پروازها شود اما رفتارهای سیاسی حداقل در کوتاه مدت شرایط را از آنچه پیش بینی و برنامه ریزی شده تغییر می‌دهند.

 

*** ارائه خدمات ناوبری هوایی استاندارد به هواپیماهای عبوری

 

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در پایان با تاکید بر امنیت و ایمنی قابل قبول مسیرهای هوایی ایران گفت:

سازمان جهانی هواپیمایی با هدف همنوا سازی و توسعه متوازن صنعت هوانوردی غیر نظامی در مقوله امنیت و ایمنی در خدمات ناوبری هوایی رویه‌ها و توصیه‌های استانداردی را وضع می کند و کشورهای متعهد موظف هستند که با پیاده‌سازی آنها سطح مورد قبولی از ایمنی و امنیت را در طول مسیرهای هوایی‌شان تامین کنند.

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نیز با تبعیت کامل از این استانداردها و سرمایه‌گذاری عظیم در بخش زیرساخت های عملیات هوانوردی از وضعیت مورد قبولی در سطح منطقه برخوردار است.

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با ایجاد زیرساخت‌های مناسب ناوبری هوایی در سراسر کشور، خدمات ناوبری هوایی را با رعایت همه دستورالعمل ها به صورت کاملا استاندارد به هواپیماهای عبوری از فضای کشور ارایه می دهد و به طور کلی سرویس ناوبری هوایی توسط ایران و سایر کشورهای منطقه براساس قوانین ایکائو است.

 

*** افزایش فشار دولت آمریکا  بر ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ۱۳ آذر بود که روزنامه نیویورک‌تایمز اعلام کرد مقام‌های آمریکایی به دنبال متقاعد کردن سعودی برای گشودن حریم هوایی خود به روی پروازهای قطری است تا میلیون‌ها دلار درآمد ایران از این طریق را قطع کنند.

نیویورک‌تایمز به بررسی تلاش‌های دونالد ترامپ در روزهای احتمالا پایانی دولت خود برای افزایش فشار بر ایران پرداخته و نوشت واشنگتن معتقد است با انحراف پروازهای عبوری از آسمان ایران، می‌تواند مانع رسیدن میلیون‌ها دلار درآمد به تهران شود.

بر این اساس، داماد و مشاور ارشد ترامپ که به قطر سفر کرده بود، سعی دارد از طریق مذاکره با مقامات قطری و سعودی، آنها را مجاب به کنار گذاشتن اختلافات اخیر و پایان محاصره قطر کند تا نهایتاََ ریاض آسمان خود را به روی پروازهای قطری که از حریم هوایی ایران عبور می‌کنند، باز نماید.

به نوشته نیویورک‌تایمز، دیپلمات‌های آمریکایی بیان می‌کنند اگر پروازهای قطری به جای عبور از آسمان ایران، از حریم هوایی سعودی عبور کنند، مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار سالانه از درآمدهای ایران کم می‌شود.

بر این اساس، کوشنر و دیگر مشاوران کاخ سفید در دیدار با مقامات قطری، مسئله تغییر مسیر پروازهای مسافری خود از آسمان ایران به آسمان عربستان سعودی را مطرح کردند، امری که پروازهای قطری را به مسیری که سال‌ها از آن استفاده می‌کردند و سه سال پیش در پی محاصره زمینی هوایی و دریایی همسایگان این کشور قطع شد،‌ بر می‌گرداند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول