کد خبر:240660
پ
خودروهای مسافربر اینترنتی
مدیر طرح سی.ان.جی شر کت ملی پخش فرآورده‌های نفتی:

آغاز ثبت‌نام دوگانه سوز کردن‌ خودروهای مسافربر اینترنتی از آذرماه

مدیر طرح سی.ان.جی شر کت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از آغاز ثبت‌نام دوگانه‌سوزکردن خودروهای مسافربر اینترنتی از آذرماه خبرداد.

مدیر طرح سی.ان.جی شر کت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از آغاز ثبت‌نام دوگانه سوز کردن خودروهای مسافربر اینترنتی از آذرماه خبرداد.

 

*** دوگانه سوز کردن خودروهای مسافربر اینترنتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدحسین باقری با بیان اینکه گازسوز کردن خودروها طرح ملی است و عموم مردم از آن بهره می‌برند، اظهار داشت:

مطابق مصوبه شورای اقتصاد قرار است، بخشی از هزینه‌های تبدیل را صاحبان خودرو بپردازند و ۷۵ درصد آن رایگان باشد که این موضوع در حال نهایی شدن است.

لازم است تا زیر سیستم مورد نیاز این گروه را در سامانه ثبت نام آماده کنیم تا به راحتی خودشان برای ثبت نام و دریافت نوبت تبدیل اقدام کنند.

 

*** هوشمندسازی جایگاه‌های سوخت

 

مدیر طرح سی.ان.جی شر کت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در پایان پیرامون آخرین وضعیت هوشمندسازی جایگاه‌های سوخت، اظهار کرد:

در حال پیگیری برای اتمام کار هستیم.

تاکنون نیز مناقصات برگزار شده است و تلاش می شود تا تمامی مجوزها را اخذ تا در زمان اجرا با مشکل روبرو نشویم.

بحث صدور کارت جدید خودرو با ذکر گازسوز شدن آن نهایی شده و در حال انجام است.

مدیر طرح سی.ان.جی شر کت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در پایان بیان کرد:

لیست خودروهای دارای گواهی سلامت دوگانه سوز شده از سوی وزارت صنعت به پلیس منتقل می‌شود و تغییر کارت را انجام داده و کارت جدید را صادر می‌کنند.

 

*** دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی

 

دوگانه‌سوزی یک میلیون و ۴۶۰ هزار دستگاه خودروی عمومی در دستور کار قرار گرفت و نخستین مرحله آن نیز همزمان با دهه فجر سال ۹۸ به اجرا درآمد شد.

دوگانه‌سوزی به دو صورت کارگاهی و کارخانه‌های خودروسازی انجام می‌شود و می‌تواند مصرف سی ان جی را به ۴۰ میلیون متر مکعب در روز افزایش دهد.

دوگانه‌سوز شدن این تعداد خودروی عمومی تا ۱۰ میلیون متر مکعب در روز به مصرف سی ان جی کشور اضافه خواهد کرد که علاوه بر صرفه‌جویی از محل کاهش مصرف سوخت مایع، ‌در بهبود محیط زیست نیز اثرگذاری خواهد داشت.

 

*** دوگانه‌سوزی به صورت رایگان

 

شورای اقتصاد سال ۹۸ با هدف تغییر در ترکیب سبد سوخت خودروها و ایجاد فرصت برای صادرات فرآورده‌های نفتی مصوبه‌ای را تصویب کرد که با توجه

به آن یک میلیون و ۴۶۰ هزار دستگاه خودروی عمومی شامل تاکسی‌ها، ون‌ها و وانت‌بارها با استفاده از اعتبارات حاصل از صرفه‌جویی در مصرف سوخت

مایع (بند ق) به شکل رایگان دوگانه‌سوز شوند.

انتظار می رود با این اقدام علاوه بر آنکه مصرف بنزین کاهش پیدا ‌کند، ‌در هزینه‌های سوخت خانوار نیز تا ۸۰ درصد صرفه‌جویی ایجاد خواهد شد.

صرفه‌جویی مزبور با جایگزینی سی.ان.جی با بنزین محقق می‌شود، زیرا اکنون قیمت هر متر مکعب سی ان جی ۴۵۳ تومان است .

این در حالی است که قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای سه برابر این قیمت یعنی یک هزار و ۵۰۰ تومان و بنزین آزاد نیز حدود هفت برابر یعنی سه هزار تومان است.

 

*** کمک به حفظ محیط زیست

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تبدیل این تعداد خودرو، به حفظ محیط زیست نیز کمک می‌کند، زیرا به جای سوزاندن ۱۰ میلیون لیتر بنزین در روز، ‌۱۰ میلیون

متر مکعب سی.ان.جی مصرف می‌شود.

علاوه بر خودروهای عمومی،‌ سایر خودروها نیز در نوبت گازسوز شدن قرار دارد و آنگونه که مدیر طرح سی.ان.جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی

اعلام کرده از آذرماه سامانه ثبت نام برای خودروهای مسافربر اینترنتی و آژانس‌ها نیز آماده می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول