کد خبر:240538
پ
پاک فطرت
عضو کمیسیون عمران مجلس:

برنامه جدی مجلس و دولت برای عرضه کامل فولاد در بورس کالا

عضو کمیسیون عمران مجلس از برنامه جدی مجلس و دولت برای عرضه کامل فولاد در بورس کالا خبر داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس از برنامه جدی مجلس و دولت برای عرضه کامل فولاد در بورس کالا خبر داد.

 

*** عرضه کامل فولاد در بورس کالا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا پاک فطرت با بیان این مطلب، اظهار داشت:

مجلس به دنبال آن است تا با تصمیم گیری پیرامون طرح جامع فولاد، کل محصولات به طور مستمر و برنامه زمان‌بندی دقیق در بورس کالا عرضه شود تا ضمن ایجاد شفافیت، واسطه‌های مخرب نیز از این صنعت حذف شوند.

با عرضه کل فولاد در بورس کالا و البته در کنار تامین نیاز داخل توجه ویژه به صادرات، شاهد بهبود تولید و حذف قیمت‌های کاذبی که به واسطه عرضه فولاد خارج از بورس شکل می‌گرفت خواهیم بود.

 

وی در ادامه تاکید کرد: معتقدم کلید حل مشکلات بازار، شفافیت است و هر چه عرضه محصولات را به سمت بورس کالا برود، به طور خودکار نقش واسطه ها و دلالان کمرنگ می شود و تولیدکننده انگیزه می گیرد.

 

*** مجلس مخالف قیمت‌گذاری دستوری است

 

وی با اشاره به اینکه مجلس موافق دستوری شدن قیمت‌ها نیست، گفت:

فولاد صنعتی استراتژیک و مهم است که قیمت آن بازارهای زیادی از جمله مسکن و خودرو را تحت تاثیر قرار می دهد، پس با تمرکز عرضه فولاد کشور در بورس کالا نه تنها به تعادل بازار فولاد کمک کرده ایم بلکه به طور مستقیم با تنظیم قیمت های مسکن و خودرو و سایر محصولات از مصرف کننده نهایی که همان مردم هستند به دنبال حمایت بوده‌ایم.

 

این نماینده مجلس تصریح کرد: امروز مسکن بازار نابسامانی دارد که یکی از دلایل آن نوسان قیمت فولاد در بازار است، بنابراین با ورود کامل فولاد به بورس کالا علاوه بر کنار رفتن بخش کاذب و هیجانی قیمت‌ها، کار دستگاه های نظارتی نیز هدفمند می شود چراکه این دستگاه ها به جای سرکشی به کل بازارهای کشور اگر به ردیابی محصول خارج شده از بورس و تزریق آن به بخش تولید نظارت کنند، تقریبا همه مشکلات بازار و تلاطم قیمتی مرتفع می شود.

 

*** پیشنهاد کمیسیون صنایع به وزیر صنعت

 

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان به جلسه کمیسیون صنایع و عمران مجلس با وزیر صمت اشاره کرد و افزود:

پیشنهاد ما به وزیر صمت عرضه همه فولاد تولیدی در بورس کالا بود که دیگر محصول با قیمت گران به دست مصرف کننده نرسد که به نظر می رسد با نگاه مثبت وزیر این اقدام در حال جریان است.

 

*** تاکید وزیر صنعت بر عرضه فولاد در بورس کالا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش از این اعلام کرد که وزارت صمت به دنبال قیمت گذاری دستوری فولاد یا هر محصول دیگری نیست بلکه مدافع تولید و شفافیت به کمک بورس کالا است.

 

رزم حسینی در پایان، افزود: بورس کالا آمده است تا شفافیت و رقابت ایجاد کند و همه کالاها در آن معامله شود که وزارت صمت نیز به دنبال تقویت تولید و بورس کالاست.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول