کد خبر:240583
پ
ئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی:

پیشنهاد افزایش پلکانی حقوق سال ۱۴۰۰ کارگران

رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی، پیشنهاد افزایش پلکانی حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰ به شکل پلکانی در شورای عالی کار را مطرح کرد.

رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی، پیشنهاد افزایش پلکانی حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰ به شکل پلکانی در شورای عالی کار را مطرح کرد.

 

*** افزایش پلکانی حقوق سال ۱۴۰۰ کارگران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فتح‌اله بیات عدم اجرای ماده ۴۱ قانون کار را یکی از مشکلات اساسی تعیین دستمزد کارگران دانست و گفت:

معتقدم به لحاظ قانونی مشکلی برای تعیین دستمزد نداریم و ماده ۴۱ قانون کار به صراحت مبنا و ملاک تعیین حداقل مزد کارگران را که بر پایه نرخ تورم بانک مرکزی و سبد معیشت خانوار است، مشخص کرده است منتها بحث این است که ماده ۴۱ اجرا نمی‌شود و نرخ تورم مطابق آنچه که از سوی مراجع رسمی اعلام می شود، مدنظر قرار نمی‌گیرد.

در مورد سبد معیشت هم می‌بینیم کمیته دستمزد شورای عالی کار همه ساله رقم هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران را پس از جلسات متعدد بررسی، اعلام می کند ولی هنگام تعیین مزد فاصله زیادی بین دستمزد مصوب با هزینه سبد معاش خانوار کارگری وجود دارد. رقم سبد هزینه خانوار ۵ میلیون تومان تعیین می شود ولی حقوق کارگر دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به تصویب می رسد.

 

وی با تاکید بر عقب ماندگی دستمزد کارگران طی سال‌های اخیر، خاطرنشان کرد:

در طول سال‌های گذشته به دلیل فاصله بین سبد معیشت و نرخ تورم، دستمزدکارگران با عقب افتادگی مواجه شده و قدرت خرید کارگران به تدریج کاهش یافته است. بارها اعلام کرده ایم که این عقب افتادگی به شکل پلکانی و ظرف ۵ تا ۱۰ سال جبران شود تا بخشی از هزینه‌های زندگی‌کارگران کاهش یابد.

به گفته بیات امروز دریافتی یک کارگر باید ۹ میلیون تومان باشد ولی روی سه میلیون تومان مانده است و به دلیل مباحثی همچون عدم توان کارفرمایان یا ریزش نیروهای کار، قدرت خرید خانوارهای کارگری افزایش پیدا نمی کند.

 

*** نحوه پلکانی شدن دستمزد عقب افتاده کارگران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس اتحادیه‌کارگران قراردادی و پیمانی درباره نحوه پلکانی شدن دستمزد عقب افتاده‌کارگران، اظهار کرد:

هر درصدی که هر ساله برای افزایش حداقل مزد در شورای عالی کار در نظر گرفته و تصویب می شود، ۵ تا ۱۰ درصد دیگر به آن اضافه کنند تا عقب ماندگی مزدی جبران شود، یعنی اگر فرضا قرار است افزایش حداقل دستمزد ۲۵ درصد تصویب شود، ۵ درصد دیگر از معوقات سالهای قبل روی آن اضافه و ۳۵ درصد شود تا از این طریق بتوانیم هر سال درصدی از عقب افتادگی دستمزد کارگران را جبران کنیم و بخشی از هزینه‌های معیشت خانوارهای کارگری را کاهش دهیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول