اخبار برگزیده

کد خبر:240243
پ
زنگنه
وزیر نفت:

تولید روزانه ۶.۵ میلیون بشکه نفت در برنامه‌ای ۲۰ ساله

وزیر نفت از تولید روزانه ۶.۵ میلیون بشکه نفت در برنامه‌ای۲۰ ساله خبر داد.

وزیر نفت از تولید روزانه ۶.۵ میلیون بشکه نفت در برنامه‌ای۲۰ ساله خبر داد.

 

*** تولید روزانه بشکه نفت 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بیژن زنگنه در نخستین نشست کمیته کارشناسی مشترک حوزه انرژی که با حضور رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس و جمعی از نمایندگان در محل مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار شد، گفت:

سندهایی همچون سند توسعه صنعت پتروشیمی، سند سوخت حمل و نقل کشور، سند بهره‌گیری بهینه از پالایشگاه‌های موجود و سند تولید و پالایش نفت برای ریل‌گذاری تا سال ۱۴۲۰ آماده شده است.

 

وی با استقبال از این نشست که به ‌منظور بررسی مسائل و مشکلات حوزه نفت، گاز و تدوین راهبردهای این حوزه برگزار شد ابراز امیدواری کرد تا با تشکیل این کارگروه‌ها و برگزاری نشست‌های مشترک، ریل‌گذاری مطلوبی برای آینده صنعت نفت و پتروشیمی کشور انجام شود.

بهینه‌سازی در مصرف سوخت حمل و نقل جاده‌ای و گاز برای کشور ضروری است که باید با سرعت به سمت آن حرکت کنیم.

 

وزیر نفت در پایان با اشاره به اینکه در صنعت نفت بودجه مطلوبی برای کمک به کسب ‌و کارها نوپا در نظر گرفته شده است، گفت:

توسعه در صنعت نفت باید پایدار و ادامه‌دار باشد.

 

*** ارائه راهکارهای مشخص در حوزه نفت و گاز

 

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه این مرکز به دنبال تعامل با دستگاه‌های مختلف است، گفت:

یکی از اهداف برگزاری آن بررسی و ارائه راهکارهای مشخص در حوزه نفت و گاز است.

مرکز پژوهش‌های مجلس در دوره جدید فعالیت خود به دنبال همکاری با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف است تا با رفع مسائل، افق روشنی به سمت آینده باز کنیم.

 

زاکانی با اشاره به محورهای هفت‌گانه ارائه شده در این نشست برای تشکیل کارگروه‌های مشخص به ‌منظور رفع مسائل حوزه نفت و گاز کشور، یادآور شد:

با تشکیل کارگروه‌های هفت‌گانه و زمان‌بندی مشخص، نشست‌ها در هفته‌های آینده با حضور نمایندگان عضو کمیسیون انرژی مجلس، نمایندگان مرکز پژوهش‌های مجلس و وزارت نفت تشکیل می‌شود تا سرانجام جمع‌بندی درباره مسائل حوزه نفت و گاز انجام شود.

در این کارگروه‌های مشترک با لحاظ معایب و محاسن، برنامه مدونی در سه بخش کوتاه مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای حوزه نفت و گاز تدوین می‌شود.

 

*** محوربندی هفت گانه مرکز پژوهش‌های مجلس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس نیز در این نشست با اشاره به محوربندی هفت گانه مرکز پژوهش‌های مجلس درباره بررسی مسائل حوزه نفت و گاز، تصریح کرد:

محورهای مرکز پژوهش‌های مجلس بیش از ۹۰ درصد با محورها کمیسیون انرژی منطبق است و امیدواریم این اتفاق‌نظر با همکاری وزارت نفت دستاوردهای خوبی به همراه داشته باشد.

در دو موضع کمک به طرح‌های زنجیره ارزش در حوزه انرژی و نفت و گاز و قانون حمایت از صنایع پایین دستی این حوزه گزارش کمیسیون انرژی مجلس نهایی شده است که به‌زودی به صحن مجلس می‌آید.

نظام مدیریت دارایی‌های وزارت نفت از دیگر مواردی است که در کمیسیون انرژی در حال بررسی است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول