کد خبر:239761
پ
بورس و سرمایه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

جدال عرضه و تقاضا در بازار بورس / ریزش ۳ هزار واحدی شاخص

شاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات ۱۲ آذر بازار بورس قرمزپوش شد و با ریزش ۳۸۰۰ واحدی در سطح یک میلیون و ۴۶۹ هزار واحد قرار گرفت.  

شاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات ۱۲ آذر بازار بورس قرمزپوش شد و با ریزش ۳۸۰۰ واحدی در سطح یک میلیون و ۴۶۹ هزار واحد قرار گرفت.  

 

*** معاملات بازار بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاخص کل  بازار بورس تهران در ابتدای معاملات با ریزش ۳۸۰۰ واحدی در سطح یک میلیون و ۴۶۹ هزار واحد قرار گرفت.

شاخص کل هم‌وزن اما با رشد ۱۱۰۰ واحدی ، ۴۲۱ هزار و ۰۴۳ واحد را ثبت کرد.

 بورس ۱۲ آذر در اکثر نمادها منفی و متعادل آغاز به کار کرد.

شاخص کل فرابورس نیز ۱۸ هزارو ۴۲۳ واحد را ثبت کرد.

 

*** نمادهای اثرگذار بر شاخص بورس

 

 شستا»، «خودرو و وبملت وبصادر بیشترین اثر منفی و شیران ، خگستر و های وب بیش‌ترین تأثیر مثبت را بر شاخص بازار بورس داشتند.

در گروه فرآورده‌های نفتی شاهد معاملاتی متعادل هستیم.

شبریز رشد ۱ درصد دارد.

شپنا در قیمت ۱۹۱۵ تومان قرار دارد.

شبندر در قیمت ۳۱۰۰ تومان قرار دارد.

 

*** روند مثبت بازار 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این روند بازار بورس در حالیست که پس از یک دوره ۳ ماهه که بازار سرمایه ایران به دلایل مختلف وارد فاز اصلاح و ریزش شده بود، از هفته آخر آبان ماه و در روزهای گذشته روند مثبت بورس ادامه داشته است.

بسیاری از تحلیلگران بازگشت اعتماد به بازار بورس را دلیل این مساله می دانند اما علاوه براین موضوع، می‌توان ریسک بالای سایر بازارها مانند طلا و ارز و رکود همراه با کاهش قیمت در بازار خودرو و رکود عمیق در بازار مسکن را نیز بر این مساله تاثیرگذار دانست.

افراد حاضر در سایر بازارها با توجه به شرایطی که در این بازارها حاکم است، وارد بورس شده اند و ورود پول حقیقی به بورس که طی هفته گذشته و معاملات ۱۱ آذر رخ داده است، تائید کننده این ماجرا است.

از سوی دیگر قراردادهایی که برای بازارگردانان در نمادهای مختلف بسته شده است، نیز در بازگشت اعتماد به بازار تاثیر به سزایی داشته است.

اجباری شدن معرفی بازارگردان برای همه نمادها می تواند تا حدود زیادی مساله نوسان‌گیری از سوی شرکت‌های حقوقی را از بین برده و بازار به یک روند عادی و منطقی وارد کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول