کد خبر:239439
پ
وزیر اقتصاد و دارایی
وزیر اقتصاد و دارایی:

پرداخت الکترونیکی حقوق ۲/۵ میلیون کارمند

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به بهره‌برداری از ۳ سامانه جامع اقتصادی از پرداخت الکترونیکی حقوق ۲/۵ میلیون کارمند خبر داد.

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به بهره‌برداری از ۳ سامانه جامع اقتصادی از پرداخت الکترونیکی حقوق ۲/۵ میلیون کارمند خبر داد.

 

*** پرداخت حقوق کارکنان و کارمندان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دژپسند با اشاره به افتتاح سامانه خزانه داری الکترونیک، افزود:

با افتتاح این سامانه امکان جمع آوری تمامی دسته چک‌های سنتی جمع فراهم شده و همه حساب‌های سنتی دستگاه‌های اجرایی نیز در بانک‌مرکزی متمرکز می‌شود.

همچنین بارونمایی از سامانه مجامع الکترونیک دیگر نیازی به طی مسافت‌های طولانی از سوی سهامداران برای شرکت در مجامع نخواهد بود و حجم بالای سهامداران مانع از برگزار نشدن مجامع شرکت‌ها به صورت اصولی نخواهد شد.

 

وزیر اقتصاد و دارایی در پایان، اظهار کرد:

سامانه سوم، سامانه پرداخت سود سهام است که برای توزیع سود شرکت‌ها به صورت الکترونیکی است و دیگر نیازی نیست سهامداران در مناطق مختلف کشور برای دریافت سود خود به دفتر مرکزی مراجعه کنند.

 

*** افزایش حقوق کارمندان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  پیشتر در شرایطی که برخی از فعالان اقتصادی، خیالشان راحت است که با رشد نرخ ارز و تورم، ارزش دارایی و سرمایه‌شان حداقل کم نمی‌شود، چشم پنج میلیون کارمند و بازنشسته و ۱۴ میلیون کارگر، به افزایش حقوق و دستمزدها است.

روزهای پایانی سال همواره چشم پنج میلیون کارمند و بازنشسته و ۱۴ میلیون کارگر به افزایش حقوق و دستمزدهاست.

نرخ تورم یکی از شاخص‌های تاثیرگذار در زندگی حقوق‌بگیران دولت (کارمندان و بازنشستگان) است و افت و خیز تورم مولفه‌ای مهم و تاثیرگذار در زندگی این قشر از جامعه است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد از سال ۹۳ افزایش ضریب حقوق کارمندان و بازنشستگان همواره بیش از نرخ تورم بوده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول