کد خبر:239488
پ
احمد مرادی
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس:

بانک مرکزی عامل رسوب کالاها در گمرکات کشور و گرانی قیمت‌ها

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس معتقد است، بانک مرکزی عامل رسوب کالاها در گمرکات کشور و گرانی قیمت‌ها است.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس معتقد است، بانک مرکزی عامل رسوب کالاها در گمرکات کشور و گرانی قیمت‌ها است.

۰

*** رسوب کالا در گمرکات کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، احمد مرادی با انتقاد از رسوب کالاهای بسیار در گمرکات که منجر به افزایش قیمت‌ها شده است، اظهار داشت:

از آنجا که تنها مقداری از ۴ میلیون تن کالای رسوب شده در گمرکات به تازگی ترخیص شده است باید عملکرد بانک مرکزی را دلیل اصلی رسوب چند میلیون تنی کالاهای اساسی همچون خوراک دام، گندم، برنج، حبوبات و… در گمرکات کشور دانست.

چراکه واردکنندگان به‌دنبال قول و تعهد بانک مرکزی این کالاها را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کرده‌اند اما بانک مرکزی ارز آن‌ها را نمی‌دهد.

 

وی در ادامه افزود:

به دنبال پیگیری‌های صورت گرفته بخشی از کالاها ترخیص شدند اما همین ترخیص اندک با اعتراض بانک مرکزی رو به رو شد چراکه معتقدند این کار بدون هماهنگی آن‌ها صورت گرفته است هرچند اعتراض آن‌ها غیرمنطقی و غیرقانونی است.

 باوجود آنکه کالاهای بسیاری وارد کشور شدند و این اتفاق می‌توانست منجر به کاهش قیمت‌ها شود اما بانک مرکزی با جلوگیری از ترخیص کالاها سبب گرانی قیمت آن‌ها شد.

 

*** کالا‌های سریع الفساد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس در پایان، با بیان اینکه برخی از کالاها سریع الفساد هستند به همین دلیل گمرکات کشور قول داده‌اند بدون هماهنگی با بانک مرکزی هر چه سریع‌تر آن‌ها را ترخیص کنند، تصریح کرد:

عدم ترخیص کالاهای دپو شده در گمرک ایران خسارات بسیاری برای  کشور به همراه دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول