کد خبر:239359
پ
آدم نژاد
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی:

جزئیات آماده‌سازی فرودگاه و هواپیماها برای انتقال واکسن‌ کرونا به کشور

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، جزئیات آماده‌سازی فرودگاه و هواپیماها برای انتقال واکسن‌ کرونا به کشور را تشریح کرد.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، جزئیات آماده‌سازی فرودگاه و هواپیماها برای انتقال واکسن‌ کرونا به کشور را تشریح کرد.

 

*** آماده‌سازی فرودگاه و هواپیماها برای انتقال واکسن‌ کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شهرام آدم نژاد، رباره نحوه انتقال واکسن کووید۱۹ به کشور و چگونگی آمادگی ایران برای تحویل این واکسن ها، اظهار داشت:

در صورت تصمیم کشور برای خرید و واردات واکسن، قسمت عمده کار، انتقال آن به داخل کشور خواهد بود که عملیات لجستیک آن به معنای حمل، نگهداری و تحویل به گیرنده یعنی وزارت بهداشت، مهمترین قسمت کار است.

برای مثال نحوه نگهداری این واکسن تا انتقال آن به بیمارستان اهمیت بسیار زیادی دارد. واکسن ها وقتی به فرودگاه می رسد باید در دمای پایین نگهداری و منتقل شود.

در حال هماهنگی با وزارت بهداشت هستیم و روز گذشته جلسه ای بدین منظور برگزار شد تا در صورتی‌که ستاد، تصمیمی برای واردات واکسن کووید ۱۹ به کشور گرفت سرعت انتقال واکسن به کشور توسط کمیته حمل و نقل با پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته افزایش یابد.

 

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در پایان با بیان اینکه مراحل آماده سازی حداقل ٢٠ روز طول می کشد، گفت:

هواپیمای کارگو می توانند محموله واکسن کرونا را جابه‌جا کنند، البته هنوز زمان اولین پرواز مشخص نیست، اما اکنون به کمک دو ایرلاین، آماده تحویل و انتقال واکسن ها به کشور می شویم.

 

*** جهان در حال آماده شدن برای واکسیناسیون در مقابل ویروس‌کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جهان در حال آماده شدن برای واکسیناسیون در مقابل ویروس کرونا است و در این بین شرکت های هواپیمایی برای فراهم کردن امکانات و تاسیسات حمل و نقل واکسن های کووید –۱۹ در دمای بسیار سرد به سرعت تلاش می کنند و آماده حمل این واکسن ها می شوند.

آنطور که اعلام شده است واکسن های کرونای ساخت ۲ شرکت تایید شده باید در دمای نزدیک به یخ زدگی نگهداری شوند و برای همین، حمل  درست آن ها به کار سخت دولت ها تبدیل شده است.

بر اساس بررسی تازه انجمن باربری هوایی تنها ۱۵ درصد اعضای صنعت هوایی برای انتقال واکسن‌ها در دمای نزدیک به منفی ۷۰ درجه سانتیگراد آمادگی دارند.

اکنون بیشتر کشورهای جهان در حال تدارک امکاناتی هستند که بتوانند بعد از خرید واکسن ها آن ها را سالم به مشتری‌ها تحویل دهند و فرودگاه‌های جهان اکنون درگیر ساخت موقت انبارهایی می شود که بتوانند واکسن ها را نگهداری کنند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + نه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول