کد خبر:239405
پ
ماسک
مدیرکل دفتر صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صنعت:

افزایش ظرفیت تولیدات داخلی مواد اولیه ماسک در کشور

مدیرکل دفتر صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صنعت از افزایش ظرفیت تولیدات داخلی مواد اولیه تولید ماسک بهداشتی درمانی در کشور خبر داد.

مدیرکل دفتر صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صنعت از افزایش ظرفیت تولیدات داخلی مواد اولیه تولید ماسک بهداشتی درمانی در کشور خبر داد.

 

*** افزایش ظرفیت تولیدات داخلی مواد اولیه ماسک 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، افسانه محرابی ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت:

با شیوع ویروس کرونا در کشور و در دستور کار قرار گرفتن استفاده حداکثری از ظرفیت‌های داخلی و همچنین سرمایه‌گذاری در این حوزه، به خودکفایی در تولید مواد اولیه موردنیاز ماسک و لباس‌های کاورال مخصوص کادر درمان در کشور دست‌یافته‌ایم.

با استفاده کامل از ظرفیت‌های داخلی، اکنون تولیدکنندگان کشور قادر به تولید مواد اولیه برای روزانه حداقل ۲۰ میلیون عدد ماسک می‌باشند.

 

مدیرکل دفتر صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صنعت در پایان خاطر نشان کرد:

در حال حاضر نیز طرح‌های توسعه و ایجادی در زمینه تولید Melt Blown (لایه منسوج نبافته ملت بلون) به‌عنوان مهم‌ترین لایه ماسک، با همت بخش خصوصی در دست راه‌اندازی و بهره‌برداری است و پیش‌بینی می‌گردد طی دو ماه آتی شاهد افزایش ظرفیت ۲ برابری در تولید این کالا در کشور باشیم.

 

*** تولید روزانه ۱۷ میلیون ماسک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر اجرایی بسیج تخصصی اتاق اصناف ایران چندی پیش  با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که فرمودند، بسیجی‌بودن به میدان آوردن همه توانایی‌ها در راه آرمان‌های نظام اسلامی است، اظهار کرد:

بسیج اصناف نیز در دوران شیوع کرونا تمام توانایی خود را به میدان آوردند و با مدیریت توانستیم در تولید ماسک موثر عمل کنیم و کمبودهایی که در روزهای نخست کرونا در تولید ماسک بود را برطرف کنیم و به تولید انبوه برسیم.

هفته بسیج، بزرگ داشت جان فشانی هایی است که برای سربلندی این سرزمین صورت گرفته است و بسیج، فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانان است.

در حال حاضر بسیج اصناف با برنامه های موثر در کنار مردم، دولت و وزارت بهداشت برای رفع دغدغه‌های بیماری کروناست.

از ابتدای موج اول کرونا بسیج اصناف با طرح کمک های مومنانه به کمک خانواده های نیازمند رفتند و به مناسبت هفته بسیج نیز بیش از ۳۰۰هزار بسته کمک معیشتی در قالب طرح کمک مومنانه در کشور توزیع خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول