کد خبر:239348
پ
کشاورزی
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی:

۷۰ درصد کود های توزیعی تولید داخل گران نشدند

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از گران نشدن ۷۰ درصد کود های توزیعی تولید داخل در پی مصوبه جدید دولت در سال جاری خبر داد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از گران نشدن ۷۰ درصد کود های توزیعی تولید داخل در پی مصوبه جدید دولت در سال جاری خبر داد.

 

*** افزایش قیمت‌ها به دلیل تغییر نرخ ارز تخصیصی به کودهای وارداتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمید رسولی درباره نگرانی برخی کشاورزان در استان‌های مختلف از جمله یزد در خصوص افزایش قیمت کودهای شیمیای، اظهار کرد:

این افزایش قیمت‌ها براساس مصوبات دولت بعلت تغییر نرخ ارز تخصیصی به کودهای وارداتی (فسفاته و پتاسه) اتفاق افتاده و البته ۷۰ درصد از کودهای توزیعی تولید داخل را شامل نشده است.

 

*** توزیع کودهای مناسب برای کشت محصولات اساسی

 

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با اشاره به قیمت مناسب کود اوره، گفت:

کود اوره همچنان با قیمت بسیار مناسب سال ۹۸ در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد و هیچ‌گونه افزایش قیمتی در خصوص قیمت کود اوره در سال جاری نداشته‌ایم.

رسولی در خصوص توزیع کودهای مناسب برای کشت محصولات اساسی، تصریح کرد:

از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۲ هزار تن کودهای اوره، فسفاته و پتاسه برای کشت محصولات اساسی در استان یزد توزیع شده است و هیچ‌گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد و امیداوریم با همت کشاورزان این منطقه، بیشتر از سال ۹۸ شاهد برداشت محصولات کیفی کشاورزی باشیم.

 

*** رشد ۲۰ درصدی توزیع کودهای شیمیایی نسبت به سال ۹۸ 

 

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی درخصوص آخرین وضعیت توزیع کودهای شیمیایی در کشور، گفت:

از ابتدای سال ۹۹ تاکنون بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن کود اوره در استان‌های سراسر کشور توزیع شده که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸، مقدار ۲۰ درصد رشد داشته است.

مطابق برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی و به میزانی که در جداول توزیع مشخص شده تأمین و توزیع کودهای اوره، فسفاته و پتاسه درسراسر کشور انجام گرفته و بر این اساس هیچ گونه نگرانی وجود ندارد، بنابراین کشاورزان سراسر کشور برای تأمین کود مورد نیاز خود طبق رویه جاری اقدام و برای دریافت سهمیه خود به کارگزاری منطقه خود مراجعه کنند.

 

*** ۱۰۰ هزارتن ذخیره استراتژیک کود فسفات و پتاسه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در پایان پیرامون کودهای فسفاته و پتاس، افزود:

 اکنون بیش از ۱۰۰ هزار تن ذخیره استراتژیک کودهای مذکور را داریم و در تمامی استان‌ها به میزان کافی از این کودها موجود بوده و برای مصرف در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد، همچنین امیدواریم این تلاش منجر به افزایش کمی و کیفی تولید محصولات کشاورزی در سال زراعی جاری شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول