کد خبر:239239
پ
تجهیزات سد
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

کاهش موجودی ۲ درصدی سدهای کشور نسبت به سال ۹۸

آب موجود در مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا هفتم آذرماه به ۲۴ میلیارد و ۶۸ میلیون متر مکعب رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ کاهش دو درصدی را نشان می‌دهد.

آب موجود در مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا هفتم آذرماه به ۲۴ میلیارد و ۶۸ میلیون متر مکعب رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ کاهش دو درصدی را نشان می‌دهد.

 

*** آب موجود در سدهای کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، موجودی آب سدهای کشور، سال گذشته ۲۵ میلیارد و ۲۴ میلیون متر مکعب بود.

درصد پرشدگی سدها نیز از ابتدای سال آبی جاری تا هفتم آذر ماه درحالی به۴۹ درصد رسیده که سال ۹۸ در همین بازه زمانی ۵۰ درصد بود.

میزان ورودی آب به سدها از ابتدای سال آبی جاری تا هفتم آذر ماه سه میلیارد و ۹۲ میلیون متر مکعب گزارش شده که در مقایسه با ورودی مدت مشابه سال ۹۸ که چهار میلیارد و ۴۴میلیون متر مکعب بود کاهش  ۱۲درصدی را نشان می دهد.

خروجی آب از سدها نیز از ابتدای سال آبی جاری تا پایان هفته گذشته به رقم۶ میلیارد و ۴۲میلیون متر مکعب رسید و این درحالی است که سال گذشته این میزان هفت میلیارد و ۸۸ میلیون متر مکعب بود و نشان از کاهشی  ۱۹ درصدی دارد.

تا هفتم آذر ماه ۱۶ سد کشور بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد پرشدگی دارند.

همچنین۲۸ سد بین ۷۰ تا ۹۰ درصد پرشدگی دارند.

ظرفیت کل سدهای کشور ۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب است.

 

*** ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری چندی پیش با توجه به تأسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران، اظهار داشت:

با توجه به وضعیت فعلی حجم ذخیره آب در سدهای امیرکبیر، لتیان، لار، طالقان و ماملو نیز که به ترتیب ۱۱۱، ۴۰، ۷۲، ۲۵۵ و ۱۶۳ میلیون متر مکعب است و با توجه به شرایط کرونایی حاکم در استان و تأثیر آن بر افزایش مصرف آب، از همشهریان خواهشمندیم که صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب را همواره مدنظر داشته باشند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − نه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول